Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Działacze zwolnili trenera po zwycięskim meczu

04.04.2017 13:34 | 3 komentarze | 3 834 odsłony | Michał Koryczan

Marcin Kostera nie jest już szkoleniowcem Świtu Krzeszowice. Od wtorku za wyniki jednego z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych ziemi chrzanowskiej odpowiada Bogdan Przygodzki.

3
Działacze zwolnili trenera po zwycięskim meczu
Marcin Kostera nie jest już trenerem Świtu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużynie z Krzeszowic nie wiedzie się w tym sezonie. W piętnastu meczach zanotowała po trzy wygrane i remisy oraz dziewięć porażek. W tabeli klasy okręgowej zajmuje ostatnie miejsce.

W ubiegłą sobotę Świt sprawił duża niespodziankę, pokonując na swoim boisku wicelidera rozgrywek - Prokocim Kraków 3-1. Ku zaskoczeniu, po zwycięskim boju, trener Marcin Kostera został zwolniony.

- Decyzja zapadła już wcześniej, po przegranym spotkaniu z Borkiem Kraków. Trener został o tym poinformowany po spotkaniu z Prokocimiem. Zwycięstwo z tym zespołem nie miało już znaczenia. O wszystkim zdecydowały wcześniejsze, przegrane mecze - mówi Stanisław Lasoń, wiceprezes klubu z Krzeszowic.

Marcin Kostera pracował w Świcie od kwietnia ubiegłego roku. Jak informuje Stanisław Lasoń, od wtorku za wyniki Świtu odpowiada Bogdan Przygodzki.

Szkoleniowiec ten jest doskonale znany na ziemi chrzanowskiej. Ostatnio prowadził Górnika Libiąż, notując z nim remis i osiem porażek (w tym jedną walkowerem). Wcześniej pracował m.in. w MKS Trzebinia-Siersza, Fabloku Chrzanów, Skawie Wadowice i IKS Olkusz.