Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Krakowski Modern-Bud inwestuje

31.07.2010 10:43 | 3 komentarze | 9 760 odsłon | red
W piątek, w hali byłych Zakładów Metalurgicznych Trzebinia, krakowska spółka Modern-Bud otwarła zakład produkcji styropianu. Pracę przy linii produkcyjnej znalazło ponad dwadzieścia osób.
3
TRZEBINIA. Krakowski Modern-Bud inwestuje
Prezes zarządu spółki Modern-Bud Zbigniew Nigbor przecina wstęgę w nowym zakładzie produkcji styropianu na byłej hucie w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek, w hali byłych Zakładów Metalurgicznych Trzebinia, krakowska spółka Modern-Bud otwarła zakład produkcji styropianu. Pracę przy linii produkcyjnej znalazło już ponad dwadzieścia osób. Docelowo na zatrudnienie ma szansę kolejnych czterdzieści.

Halę za marketem Lidl Modern-Bud wykupił w 2008 roku od przedsiębiorcy Adama Skwarka. Z produkcją styropianu chciał ruszyć znacznie wcześniej. Na rozkręcenie działalności zdobył 6 mln zł dofinansowania z programu Innowacyjna Gospodarka. Inwestycję przyblokował jednak kryzys gospodarczy. Naprzeciw wyszedł Bank Spółdzielczy w Chrzanowie, który udzielił spółce kredytu na dokończenie inwestycji.

- Choć nieco później, niż zakładaliśmy, wreszcie udało nam się ruszyć z produkcją – nie kryje radości prezes zarządu spółki Modern-Bud Zdzisław Nigbor.

- W Trzebini zainwestowaliśmy około 15 mln zł. Pieniądze przeznaczyliśmy głównie na zakup sprzętu – mówi dyrektor handlowy przedsiębiorstwa Artur Weber.

Spółka sporo włożyła również w remont hali. Wewnątrz prace adaptacyjne już się zakończyły, do końca roku na budynku ma się pojawić nowa elewacja.

W uroczystym otwarciu zakładu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Poza przedstawicielami spółki Modern-Bud obecni byli samorządowcy oraz lokalni przedsiębiorcy.

- Trzebinia to bardzo dobre miejsce do inwestowania. Miasto posiada odpowiedni teren, a jego władze są przychylne inwestorom – twierdzi prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej Stefan Adamczyk.
(AJ) 

ZOBACZ TAKŻE

TV PRZEŁOM