Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Pojedziemy z Chrzanowa do Krakowa Szybką Koleją Aglomeracyjną. Jest przybliżona data

21.03.2018 22:00 | 25 komentarzy | 11 079 odsłon | Łukasz Dulowski

W środę wieczorem Robert Maciaszek zorganizował w chrzanowskiej restauracji Nova kolejne spotkanie z mieszkańcami. Tym razem poświęcone komunikacji zbiorowej.

25
Pojedziemy z Chrzanowa do Krakowa Szybką Koleją Aglomeracyjną. Jest przybliżona data
Marek Dyszy (przewodniczący chrzanowskiego ZKKM), Grzegorz Stawowy (prezes spółki Koleje Małopolskie) i Robert Maciaszek (przymierzający się do kandydowania na burmistrza Chrzanowa) podczas spotkania z mieszkańcami na temat komunikacji zbiorowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maciaszek chce startować w jesiennych wyborach na burmistrza Chrzanowa. Na środowe spotkanie zaprosił Grzegorza Stawowego - prezesa spółki Koleje Małopolskie, a także Marka Dyszego - przewodniczącego chrzanowskiego ZKKM.

Stawowy mówi, że Szybka Kolej Aglomeracyjna powinna dotrzeć do Trzebini, Chrzanowa, Libiąża i dalej do Oświęcimia w 2020 r. Szacuje, że z Chrzanowa do stolicy Małopolski pojedziemy około 40 minut. Chodzi o linię przyspieszoną, kiedy pociąg zatrzymywałby się na najważniejszych stacjach.

Marek Dyszy, przewodniczący ZKKM, zadeklarował, że będzie gotowy na „przyjęcie" SKA. W tym sensie, że trasy i rozkłady jazdy autobusów zostaną dostosowane do kursowania Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Tak, aby pasażerowie z Płazy, Pogorzyc czy Balina mieli odpowiednie połączenia, gwarantujące przesiadkę na SKA.