Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Wyklikajmy czujniki jakości powietrza

21.12.2017 13:13 | 4 komentarze | 3 567 odsłony | Marek Oratowski

Do piątku 22 grudnia można głosować w konkursie, w którym sto lokalizacji najczęściej wybieranych przez internautów otrzyma zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Wskazać można także kilkanaście miejsc na ziemi chrzanowskiej.

4
Wyklikajmy czujniki jakości powietrza
Dzięki konkursowi w kraju przybędzie sto czujników mierzących jakość powietrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tej porze roku normy zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach w Polsce są znacznie przekraczane. Mieszkańcy chcą wiedzieć, jaki jest poziom smogu w ich otoczeniu. Niestety, w wielu miejscach nie ma odpowiednich czujników. Dlatego firma Aviva prowadzi akcję "Wiem, czym oddycham".

W kulminacyjny etap wkracza właśnie głosowanie w konkursie, w którym sto lokalizacji otrzyma zewnętrzne czujniki jakości powietrza. Głosować można do piątku, 22 grudnia, do godz. 22.

Na razie w czołowej setce są dwie lokalizacje z Chełmka. Jednak kolejne miejsca z naszego regionu też mają szanse na zdobyce czujników. To niewielkie i proste w montażu urządzenia umożliwiające zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o nie na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika.

Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Tu można głosować