Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Szkoła Podstawowa nr 5 w Trzebini w gronie nagrodzonych

26.01.2018 11:14 | 0 komentarzy | 2 026 odsłony | Małgorzata Sarabun

Z przyjemnością informujemy, że produkt końcowy drużyny międzynarodowego projektu ('Activity and Eating -Small Steps to a Healthier You), realizowanego wspólnie przez szkoły z Polski, Portugalii, Włoch, Francji i Węgier, uzyskał II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Selfie+ dla beneficjentów programu Erasmus+.

 

0
Szkoła Podstawowa nr 5 w Trzebini w gronie nagrodzonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wręczenie nagród odbyło się w trakcie Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy w Warszawie.

Nagrodę w kategorii "Rezultaty projektu" w imieniu drużyny odebrały koordynatorki projektu, panie Małgorzata Sarabun i Aleksandra Stefańska.

Ponad dwa tysiące osób, 16 sesji tematycznych, spotkania z ekspertami i Targi Dobrych Praktyk - tak w skrócie można podsumować dzień otwarty dla obecnych i przyszłych beneficjentów programu Erasmus+, zorganizowany 12 stycznia przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Otwierając uroczystość podkreśliła: ,,Fundusze unijne to pieniądze dla Państwa, żebyście doświadczenia, które przywozicie z zagranicy, a które uczniowie wynoszą ze spotkań z rówieśnikami, wnosili do systemu". W trakcie spotkania wręczyła również nagrody laureatom konkursu Selfie+.

Warto przy okazji przypomnieć kilka podstawowych informacji na temat programu ERASMUS+. Pieniądze z tego programu przeznaczone są dla pięciu sektorów. Pierwszy to szkolnictwo wyższe, czyli wyjazdy na studia zagraniczne, drugi - edukacja szkolna od przedszkola do liceum, trzeci - młodzież, czyli pozaszkolna edukacja młodych ludzi, czwarty - edukacja dorosłych, obejmująca domy kultury, uniwersytety trzeciego wieku czy uniwersytety ludowe, piąty - edukacja zawodowa.

Budżet programu Erasmus+ na lata 2014-2020 wynosi 14,7 mld euro. W tej perspektywie budżetowej skorzysta z niego 4 mln osób.
Gorąco polecamy udział w programie. W poszukiwaniu inspiracji do własnych projektów zachęcamy do wizyty na naszym oficjalnym blogu http://activity-and-eating.blogspot.com

Zespół projektowy ERASMUS+
Gimnazjum nr 2 w Trzebini
(aktualnie Szkoła Podstawowa nr 5)