Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Świetlica "Plus" w Trzebini stale rozszerza ofertę zajęć

19.10.2017 14:27 | 0 komentarzy | 1 767 odsłona | Anna Gaudyn-Boryczko

Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Plus" w Trzebini w różnorodny sposób zagospodarowuje czas wolny swoim podopiecznym.

 

0
Świetlica "Plus" w Trzebini stale rozszerza ofertę zajęć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sierpniu dzięki współpracy z holenderską Fundacją Pomocy Dzieciom Polskim, w placówce zrealizowany został projekt „Goniąc marzenia..." W ramach projektu zostały zorganizowane dla dzieci: „Letni Piknik" - impreza integracyjna, wyjazd do Skrzatolandii w Bolęcinie, warsztaty edukacyjne oraz podsumowująca cały projekt impreza „Pożegnanie wakacji ze Świetlicą Plus".

Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych realizuje na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych projekt „Rodzina Miśków". Projekt realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020. W ramach projektu do 500 placówek wsparcia dziennego trafi zestaw narzędzi i procedur do pracy terapeutycznej składający się z kompletu misiów, poduchy oraz konspektu ćwiczeń.

Zgłoszenie Świetlicy „Plus" do projektu zostało pozytywnie rozpatrzone. W październiku do świetlicy trafiła rodzina Misiów - narzędzie terapeutyczne, rozwojowe i edukacyjne dla dzieci w każdym wieku. Zestaw misiów składa się z rodziców oraz dwójki dzieci, brata i siostry. Wykorzystanie świata symboli, nadawanie znaczeń, pozwoli młodym odbiorcom porządkować ich wewnętrzny świat, kontaktować się ze sobą, być bardziej świadomym swoich uczuć. Praca z rodziną misiów przede wszystkim zaprasza do tego by, czuć, ufać, mówić.