Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mieszkańcy Chrzanowa zasługują na centrum przesiadkowe

10.04.2017 10:54 | 7 komentarzy | 1 804 odsłona | Teresa

Czytając w gazecie tekst o zagospodarowaniu ulicy Sikorskiego w Chrzanowie - terenu przy pawilonach handlowych - chciałabym przypomnieć pomysł, który pojawiał się już na tutejszym forum dyskusyjnym odnośnie powstania na terenie przed pasażem handlowym porządnego, jednego dworca autobusowo-busowego oraz połączenia go z wejściami na perony kolejowe.

7
Mieszkańcy Chrzanowa zasługują na centrum przesiadkowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym sposobem Chrzanów zyskałby porządne "Centrum Przesiadkowe" i skończyłaby się tym samym bieganina pasażerów między dawnym dworcem PKS, na którym kończą kursy liczne busy, a dworcem ZKKM na ul. Zielonej z którego odjeżdżają autobusy, ale także busy. Po drugiej stronie torów przy ul. Zielonej na terenie wyburzonej kotłowni funkcjonuje duży parking. Dodatkowo mogłyby powstać nowe miejsca parkingowe przy nasypie kolejowym - zostawiasz samochód, wsiadasz w pociąg, autokar, autobus lub bus - oraz może także centrum rowerowe?

Wracając do terenu przed pasażem handlowym, to jest on wystarczający, by powstały na nim w pełni zadaszone stanowiska dla odjeżdżających autobusów miejskich, autokarów międzywojewódzkich czy międzynarodowych oraz busów. Dodatkowo drogi dojazdowe i nowy przejazd pod torami ul.Sikorskiego/Zielona pozwoliłby całkowicie zrezygnować z jazdy wiaduktem pod ul. Krakowską. Zielony duży budynek (wymienniki?) mógłby zostać zaadaptowany na poczekalnię, informację pasażerską, informację turystyczną, która zostałaby tutaj przeniesiona oraz kasy lub automaty biletowe i może salonik prasowy.

Podsumowując: Chrzanów, jego mieszkańcy, a także przyjezdni z racji załatwianych tutaj spraw (w końcu to stolica powiatu) w urzędach, szkołach, szpitalu, oraz na co dzień z i do pracy naprawdę zasługują na coś na miarę XXI wieku, bo to co mamy obecnie, a o czym powinniśmy zapomnieć, czas najwyższy zmienić, czego nam wszystkim życzę, a decydentów proszę o działanie w tej sprawie i niemydlenie nam oczu.