Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

CHRZANÓW. I Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w bibliotece

28.03.2013 14:40 | 0 komentarzy | 2 347 odsłony | red
16 marca w bibliotece w Chrzanowie 20 przedstawicieli chrzanowskich sołectw walczyło w finale Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o tytuł Biznesmena Chłopskiej Szkoły Biznesu Gminy Chrzanów.
0
CHRZANÓW. I Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu w bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 marca w bibliotece w Chrzanowie 20 przedstawicieli chrzanowskich sołectw walczyło w finale Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu o tytuł Biznesmena Chłopskiej Szkoły Biznesu Gminy Chrzanów.

Pierwsze miejsce zajęli, z dużą przewagą punktową, przedstawiciele Luszowic – Patryk Kaszuba i Michał Malczyk. Kolejne miejsca na podium przypadły Pogorzycom – Łukaszowi Musiał i Jackowi Dereli oraz paniom Irenie Jarczyk i Bronisławie Bolek. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, przedsiębiorczości gratulował pan Robert Maciaszek. Laureaci wezmą udział w wojewódzkiej rozgrywce, która odbędzie się w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, 27 kwietnia 2013 roku o godzinie 10.00.

Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie po raz pierwszy. W lutym i marcu w Luszowicach, Pogorzycach i Płazie odbywały się lokalne rozgrywki, podczas których zostali wyłonieni przedstawiciele miejscowości do finału w Chrzanowie. Uczestniczyli w nich młodzi strażacy ochotnicy z Pogorzyc i Luszowic, gospodynie wiejskie z Płazy i Pogorzyc oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Luszowicach.

Chłopska Szkoła Biznesu jest ekonomiczną grą planszową powstałą w wyniku projektu edukacyjnego realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Andrychowa. Oparta jest na prawdziwej historii andrychowskich chłopów-przedsiębiorców z XVIII wieku. Gracze wcielają się w role rzemieślników (piekarza, tkacza i kowala), produkują, zawiązują spółki, prowadzą negocjacje, wyjeżdżają na wyprawy handlowe, a wszystko po to by zarobić jak najwięcej Złotych Górskich i wygrać. Gra oprócz swojej wartości edukacyjnej jest również bardzo dobrym narzędziem do integracji jej uczestników, a przede wszystkich zapewnia doskonałą zabawę.

Za współpracę dziękujemy: Małopolskiemu Instytutowi Kultury Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzycach Grupie Śpiewaczo-Obrzędowej Pogorzycanki Grupie Śpiewaczo-Obrzędowej Płazianki.
MBP