Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli w sejmie i senacie

25.10.2015 12:52 | 0 komentarzy | 3 280 odsłony | Anna Jarguz

O 7.00 rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00. W okręgu wyborczym nr 12, obejmującym między innymi powiat chrzanowski, do wizęcia jest 8 mandatów poselskich.

0
Mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli w sejmie i senacie
Wojciech Sztogryn z Chrzanowa w wyborach parlamentarnych głosuje pierwszy raz w życiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W godzinach dopołudniowych w lokalach wyborczych największy tłum tradycyjnie był po mszach świętych.

- Frekwencja nie jest za wysoka. Przychodzą głównie starsze osoby. Młodych nie ma prawie wcale. Liczymy, że po południu przyjdzie ich więcej - mówi Halina Kozub, wiceprzewodnicząca komisji wyborczej nr 10 w Chrzanowie. Z jej obserwacji wynika, że głosujący nie mają większych problemów z wypełnieniem karty z nazwiskami kadydatów. Jeden drugiemu doradza.

- Czasami nas pytają, jak prawidłowo oddać głos - zaznacza Justyna Spyt, przewodnicząca komisji wyborczej w Młoszowej.

Wojciech Sztogryn z Chrzanowa w wyborach parlamentarnych bierze udział po raz pierwszy. Choć spieszył się na zajęcia na uczelni, znalazł kilka minut, by oddać głos.

- Za piętnaście minut mam busa do Krakowa. Skoro jednak mogę głosować, uważam to za swój obowiązek - podkreśla Wojciech Sztogryn.

W Chrzanowie głosowała także Irena Guzowata. Podkreśla, że ma już swoje lata, zdrowie nie najlepsze, ale zawsze korzysta ze swojego prawa wyborczego.

- Chodziłam na wybory jako młoda dziewczyna, chodzę i teraz - podkreśla starsza pani, wierząc, że po wyborach emerytom będzie się żyło lepiej.