Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przebrali się za świętych, bo chcą ich naśladować

29.10.2017 19:30 | 6 komentarzy | 3 935 odsłony | Marek Oratowski

W parafii w Kościelu przeszedł w niedzielny wieczór Chrzanowski Korowód Świętych. Ze względu na wiatr i deszcz organizatorzy zrezygnowali z przemarszu przez miasto.

6
Przebrali się za świętych, bo chcą ich naśladować
Uczestnicy Chrzanowskiego Korowodu Świętych śpiewają w sali parafialnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kościele św. Jana Chrzciciela pojawiły się osoby przebrane za świętych, głównie dzieci. Chłopcy wcielili się m.in. w św. Jerzego w rycerskiej zbroi oraz św. Jana Pawła II w białej sutannie. Dziewczęta przebrały się m.in. za święte Kingę, Agnieszkę i Teresę.

Po mszy świętej organizatorzy planowali przejście przez miasto do kościoła Matki Bożej Różańcowej. Jednak ze względu na warunki pogodowe ograniczyli się do przemarszu wokół świątyni w Kościelcu. W parafialnym ogrodzie księża pobłogosławili wszystich relikwiami przyniesionymi z okolicznych parafii (m.in. św. Mikołaja i św. Rafała Kalinowskiego).

- Taki duży, taki mały, może świętym być - śpiewali uczestnicy w trakcie krótkiego przemarszu razem z zespołem "Nasz Tata".
W sali parafialnej wszyscy mogli się rozgrzać gorącą czekoladą i zjeść pączki.

We wtorek 31 października odbędzie się IV Libiąski Orszak Świętych „Holy Wins, czyli święty zwycięża". Rozpocznie się w parafii Przemienienia Pańskiego o godz. 16. Na placu przed świątynią młodzież wykona taniec „Święty zwycięża". Orszak wyruszy w stronę kościoła św. Barbary. Po około dwukilometrowym przemarszu zgromadzeni przejdą do grobu zamordowanej wolontariuszki Heleny Kmieć. Po modlitwie na cmentarzu uczestnicy Orszaku przejdą do kościoła, by wziąć udział we mszy świętej (około godz. 18) pod przewodnictwem księdza biskupa Damiana Muskusa z Krakowa.

Również 31 października o godzinie 18 rozpocznie się "Pochód Świętych" w Trzebini. Uczestnicy wyruszą spod Szkoły Podstawowej nr 6 w Gaju i przemaszerują do kościoła w Sierszy.