Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zawodniczka z Chrzanowa była najlepsza i najwszechstronniejsza

05.02.2024 11:00 | 0 komentarzy | 2 222 odsłony | Michał Koryczan

Weronika Resiuła, reprezentująca barwy UKS SP 8 Chrzanów pokazała się ze znakomitej strony podczas zawodów pływackich o Małopolski Puchar Wszechstronności Stylowej.

0
Zawodniczka z Chrzanowa była najlepsza i najwszechstronniejsza
Weronika Resiuła. Fot. Udostępnione przez Sebastiana Guzika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weronika Resiuła, zawodniczka UKS SP 8 Chrzanów i uczennica chrzanowskiej "ósemki" została najlepszą-najwszechstronniejszą pływaczką w kategorii 12-lat podczas zawodów o Małopolski Puchar Wszechstronności Stylowej, które odbyły się na Krytej Pływalni MOSIR w Oświęcimiu.

W zawodach wystartowało ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całego województwa małopolskiego z roczników 2011-2013.

Jak mówi Sebastian Guzik, trener w UKS SP 8 Chrzanów, dzieci miały do przepłynięcia 5 konkurencji (styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, dowolny i zmienny), z których suma punktów decydowała o końcowej klasyfikacji najwszechstronniejszego zawodnika Małopolski.

- Weronika swoje starty na 50 metrów stylem motylkowym,100 metrów stylem grzbietowym i dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym kończyła jako najszybsza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej. Na 100 metrów "klasykiem" była szósta. Dzięki osiągniętym wynikom we wszystkich konkurencjach Weronika została najlepszą pływaczką zawodów - mówi Sebastian Guzik.