Trzebinia wygrała w Osieku po nerwowej końcówce

17.06.2023 19:27 | 0 komentarzy | 3 349 odsłony | Michał Koryczan

W przedostatniej kolejce sezonu zachodniej grupy małopolskiej V ligi, MKS Trzebinia pokonał na wyjeździe Spójnię Osiek.

MKS Trzebinia wygrał ze Spójnią Osiek. Fot. Mateusz Celarek

V liga małopolska - grupa zachodnia

Spójnia Osiek - MKS Trzebinia 2-3 (0-2)

Bramki dla MKS: Jan Koźlik (9), Łukasz Skrzypek (23-karny), Hamed Arfa (73)

MKS: Wróbel - Martyniak (82. Baran), Radwański, Koźlik (71. Zybiński), Sz. Kurek, Sochacki (56. Kusiak), Ł. Skrzypek, Kikla (62. Grzyb), Gałka (71. J. Pająk), Kowalik, Arfa

W przedostatniej kolejce sezonu trzebiński MKS przywiózł arcyważne trzy punkty z Osieka. Mimo że rywale plasują się w dolnej części tabeli, zwycięstwo „żołto-czarnym" nie przyszło nader łatwo, choć do pewnego momentu nic nie zapowiadało problemów.
Spotkanie ułożyło się znakomicie dla ekipy wicelidera rozgrywek. W 9. minucie Łukasz Sochacki podał do Jana Koźlika, a ten otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Łukasz Skrzypek, skutecznie egzekwując jedenastkę.
Gdy w 73. minucie Hamed Arfa po raz trzeci pokonał golkipera Spójni, wydawało się, że przyjezdnym nic złego już się stać nie może.
Jednak trzebinianie zafundowali sobie i kibicom nerwową końcówkę spotkania. Zawodnicy z Osieka zdobyli gole w 82. i 84. minucie. Na szczęście dla podopiecznych Wojciecha Skrzypka na więcej nie było ich już stać i MKS zainkasował pełną pulę.
- W defensywie graliśmy dzisiaj mocno przemeblowani, bo zagrać nie mogli Krzysztof Sieczko i Marcin Kalinowski. Trzeba było dokonać pewnych roszad i być może miało to wypływ na naszą postawę w końcówce meczu. Nastąpiło też pewne rozluźnienie przy wyniku 3-0 dla nas. W dodatku arbiter nie uznał nam prawidłowo zdobytej bramki na 4-0, co też chłopaków trochę zdekoncentrowało. Najważniejsze jest zwycięstwo, a zwycięzców się nie sądzi - mówi Wojciech Skrzypek.
W związku z tym, że swoje mecze wygrały również Niwa Nowa Wieś i Tempo Białka, losy awansu do czwartej ligi rozstrzygną się w ostatniej kolejce.
Przypomnijmy, że o dwa miejsca premiowane awansem do czwartej ligi walczą jeszcze trzy zespoły: Nowa Wieś, Trzebinia i Białka.
MKS swój ostatni mecz ligowy zagra już w środę, 21 czerwca. O godz. 19.00 podejmie na swoim stadionie Orlęta Rudawa. Jeśli trzebinianie wygrają, to zapewnia sobie awans do czwartej ligi, bez konieczności oczekiwania na to, co zrobią ich rywale (Niwa i Tempo swoje mecze zagrają w sobotę, 24 czerwca).