Zobacz, kto najlepiej pracował z młodymi sportowcami

23.01.2019 20:00 | 0 komentarzy | 5 210 odsłon | Michał Koryczan

Trzynaście klubów i ośrodków sportowych z ziemi chrzanowskiej zapunktowało w ubiegłym roku w zawodach rangi mistrzostw Polski.

0
Zawodnicy MKSW Trzebinia prezentują medale zdobyte w OOM i Mistrzostwach Polski. Od lewej Kacper Bugajski, Kamil Pandel, Tomasz Topa i Wiktoria Gozdek. Fot. Marek Oratowski

Poznaliśmy wyniki rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2018 r. Prowadzony jest on przez Instytut Sportu w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

W zestawieniu za ubiegły rok znalazło się 3 766 ośrodków z całego kraju. Wśród nich trzynaście z ziemi chrzanowskiej.

Najwyżej w rankingu uplasował się Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Chrzanów (383. miejsce).

Miejski Klub Sportów Wodnych Trzebinia zajął 415. pozycję, Hetman Koronny Trzebinia - 951. lokatę, a Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Trzebinia - 1003. miejsce.

W zestawieniu znalazły się jeszcze: Kościelec Chrzanów (1325. pozycja), Górzanka Nawojowa Góra (1404. lokata), CSE Sparta Chrzanów (1713. miejsce), UKS SP nr 8 Chrzanów (1851. pozycja), Akademia Bokserska Libiąż (2023. lokata), KJ Szarża Bolęcin (2279. miejsce), Victoria Trzebinia (2886. pozycja), UKS Topór Krzeszowice (3335. lokata) i Chrzanowski Klub Karate Kyokushin (3498. miejsce).

Na pierwszej pozycji uplasował się AZS AWF Katowice, na drugiej AZS OŚ Poznań, a na trzeciej Śląsk Wrocław.

Więcej na ten temat w najnowszym, 4. numerze "Przełomu", dostępnym w wersjii papierowej i elektronicznej.