Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Proponujemy Wam do poczytania

11.01.2019 12:07 | 0 komentarzy | 1 562 odsłona | Redakcja

Przed Tobą weekend. Masz ochotę na chwilę wyciszenia po ciężkim tygodniu? Sięgnij do tekstów w tygodniku "Przełom", które w ostatnich dniach przygotowali nasi autorzy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

 

 

Dziecko teatru

Nieraz się śmiałam, że lada moment wyskoczę znajomym z lodówki, bo w ciągu pięciu lat zagrałam jakieś 30 spotów reklamowych - mówi aktorka Anna Dijuk-Bujok, koordynatorka Kopalni Talentów przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach w rozmowie z Ewą Solak.


W Himalajach poczułem się wolny

Jarosław Paczuski z Mętkowa, pracujący jako górnik w ZG Janina, przez trzy tygodnie podziwiał z bliska Himalaje. Dość dobrze zniósł różnice wysokości. Teraz myśli o locie do Afryki, gdzie chciałby zdobyć Kilimandżaro i przeżyć safari. Porozmawiał z nim Marek Oratowski.


Władza, wpływy autorytet

Rozmowę z prof. dr hab. Kazimierzem Wolnym-Zmorzyńskim o tym co jest warunkiem posiadania wpływów oraz czy wpływowość często idzie w parze z autorytetem przeprowadziły Grażyna Kaim i Alicja Molenda.

Do tego materiału proponujemy też lekturę pierwszego w historii rankingu wpływowych ludzi na ziemi chrzanowskiej.


Drugie życie starych rzeczy

Na ścianach zachwycają łapacze snów i inne, oryginalne ozdoby ze sznurka. Większość rzeczy w tym domu to rękodzieło. - Odnawiamy też stare meble. To niesamowite uczucie, gdy daje się rzeczom drugie życie - mówi Olga Zakordoniec z Chrzanowa w rozmowie z Elizą Jarguz-Banasik.


Brakuje pielęgniarek, trzeba likwidować... łóżka

Rządzący w Warszawie przyjęli nowe wskaźniki zatrudnienia pielęgniarek. Okazało się, że personelu jest za mało. Wyjścia są dwa przyjąć nowych ludzi do pracy albo pozbyć się części łóżek dla pacjentów. Problem dotyczy całej Polski. O sytuacji w Chrzanowie z Grażyną Gaj, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu.


 

Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (02) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.