Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Policja przypomina, że w środę Walentynki!

13.02.2018 19:20 | 0 komentarzy | 2 820 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

- Prawdziwa miłość to odpowiedzialność - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie chrzanowskiej komendy. Funkcjonariusze postanowili wykorzystać dzień zakochanych, by przybliżyć wszystkim podstawowe zasady bezpieczeństwa w... ruchu drogowym.

0
Policja przypomina, że w środę Walentynki!
Walentynkowa kampania policji jest prowadzona w całej Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To nie jest autorski pomysł policjantów z Chrzanowa. Kampania jest ogólnopolska. Identyczna informacja znalazła się na stronach innych jednostek. Mundurowi chcą w ten sposób zwrócić uwagę na ważną kwestię poprawy bezpieczeństwa na drogach, gdzie każdego dnia dochodzi do wypadków i kolizji.

- W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich, pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, zza pojazdu lub przeszkody, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki" - przypominają funkcjonariusze w przeddzień Walentynek.