Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dekada strefy gospodarczej przy węźle autostrady A-4

05.10.2023 06:26 | 0 komentarzy | 4 709 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Wkrótce minie 10 lat, odkąd w rejonie autostrady powstała trzebińska Strefa Aktywności Gospodarczej. Obecnie działa tu już 10 firm.
0
Dekada strefy gospodarczej przy węźle autostrady A-4
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszym inwestorem, który pod koniec 2013 r. zakupił działki na terenie tej strefy, był Pharma Cosmetic (teraz Fagron Sp. z o.o). Potem zaczęły się tu lokować się kolejne firmy, między innymi Syntaj - producent nowoczesnych podłóg przemysłowych (żywicznych, poliuretanowych i epoksydowych). To właśnie ta spółka chciała wynająć pomieszczenia na kasyno. Już wiadomo, że do tego nie dojdzie ze względu na negatywną opinię Rady Miasta, ale z pewnością pojawią się inne przedsięwzięcia. Przedstawiciel spółki Syntaj Sławomir Olejarz już zapowiedział, że nie rezygnuje z zamiaru wynajmu wolnych pomieszczeń w pięciokondygnacyjnym budynku z podziemnym parkingiem.

Wcześniej, jeszcze zanim pojawił się pomysł kasyna, firma planowała wynająć biura dla Orlen Oil. W trakcie pandemii orlenowska spółka otrzymała jednak wakacje podatkowe w Krakowie, więc do przeprowadzki do Trzebini ostatecznie nie doszło.

Obecnie w strefie prowadzi działalność 10 firm. Są to: Fagron Sp. z o.o., Strobos Sp. z o.o.,,Ds Auto Sp. z o.o., Unimetal Recycling Sp. z o.o., Vivenge Sp. z o.o., Koban Sp. z o.o., MWM Elektro Sp. z o.o., Syntaj Sp. z o.o. z Krakowa, Syntaj Chemical Sp. z o.o. z Krakowa, Technicqll Sp. z o.o.


Strefę Aktywności Gospodarczej, obejmującą obszar ok. 17,3 ha, wyznaczono na atrakcyjnym terenie inwestycyjnym w rejonie węzła autostrady A4. Realizację projektu, polegającego na kompleksowym uzbrojeniu terenu i dostosowaniu go do potrzeb przyszłych inwestycji o charakterze produkcyjnym i usługowym, zakończono w 2014 roku. Na projekt realizacji Strefy Aktywności Gospodarczej w rejonie węzła autostrady A4 Gmina Trzebinia uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 3 358 035,13 zł, w tym dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wyniosło 2 048 176,33 zł.