Dekada strefy gospodarczej przy węźle autostrady A-4 - przelom.pl
Zamknij

Dekada strefy gospodarczej przy węźle autostrady A-4

04:26, 05.10.2023 Agnieszka Filipowicz
Skomentuj

Wkrótce minie 10 lat, odkąd w rejonie autostrady powstała trzebińska Strefa Aktywności Gospodarczej. Obecnie działa tu już 10 firm.

Pierwszym inwestorem, który pod koniec 2013 r. zakupił działki na terenie tej strefy, był Pharma Cosmetic (teraz Fagron Sp. z o.o). Potem zaczęły się tu lokować się kolejne firmy, między innymi Syntaj - producent nowoczesnych podłóg przemysłowych (żywicznych, poliuretanowych i epoksydowych). To właśnie ta spółka chciała wynająć pomieszczenia na kasyno. Już wiadomo, że do tego nie dojdzie ze względu na negatywną opinię Rady Miasta, ale z pewnością pojawią się inne przedsięwzięcia. Przedstawiciel spółki Syntaj Sławomir Olejarz już zapowiedział, że nie rezygnuje z zamiaru wynajmu wolnych pomieszczeń w pięciokondygnacyjnym budynku z podziemnym parkingiem.

Wcześniej, jeszcze zanim pojawił się pomysł kasyna, firma planowała wynająć biura dla Orlen Oil. W trakcie pandemii orlenowska spółka otrzymała jednak wakacje podatkowe w Krakowie, więc do przeprowadzki do Trzebini ostatecznie nie doszło.

Obecnie w strefie prowadzi działalność 10 firm. Są to: Fagron Sp. z o.o., Strobos Sp. z o.o.,,Ds Auto Sp. z o.o., Unimetal Recycling Sp. z o.o., Vivenge Sp. z o.o., Koban Sp. z o.o., MWM Elektro Sp. z o.o., Syntaj Sp. z o.o. z Krakowa, Syntaj Chemical Sp. z o.o. z Krakowa, Technicqll Sp. z o.o.


Strefę Aktywności Gospodarczej, obejmującą obszar ok. 17,3 ha, wyznaczono na atrakcyjnym terenie inwestycyjnym w rejonie węzła autostrady A4. Realizację projektu, polegającego na kompleksowym uzbrojeniu terenu i dostosowaniu go do potrzeb przyszłych inwestycji o charakterze produkcyjnym i usługowym, zakończono w 2014 roku. Na projekt realizacji Strefy Aktywności Gospodarczej w rejonie węzła autostrady A4 Gmina Trzebinia uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 3 358 035,13 zł, w tym dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wyniosło 2 048 176,33 zł.

(Agnieszka Filipowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

0%