Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Chrzanowska policja szuka... chętnych do pracy (WIDEO)

20.09.2017 22:17 | 0 komentarzy | 19 925 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Funkcjonariusze robią co mogą, by zachęcić młodych do wstąpienia do służby. Gdy ogłoszenia o naborze nie dały rezultatu, nakręcili film promujący swój zawód.

0
Chrzanowska policja szuka... chętnych do pracy (WIDEO)
Katarzyna Dąbkowska jest przekonana, że filmy lepiej trafią do młodych niż zwykłe ogłoszenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chętnych do pracy w policji brakuje w całej Polsce. W większości jednostek są wakaty. W Chrzanowie - 7. Nieoficjalnie mówi się, że w niektórych komendach wojewódzkich będzie kłopot z naborami zaplanowanymi jeszcze na ten rok. Młodzi nie chcą tak bardzo do policji, jak kiedyś. Zarobki są mniej atrakcyjne, a na wcześniejszą emeryturę można przejść  po 25 latach służby pod warunkiem ukończenia 55 lat.

- Zaplanowaliśmy cykl krótkich filmów, w których chcemy zachęcać młodych ludzi do wstąpienia do policji. W internecie jest dostępny pierwszy odcinek poświęcony pracy w pionie kryminalnym. Chodzi o to, by pokazać ten zawód od kuchni. Co miesiąc będziemy publikować kolejne - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka chrzanowskiej policji.

 

Zapewnia, że na razie problemów kadrowych w KPP w Chrzanowie i podległych jej komisariatach nie ma. Mogą się jednak pojawić za rok lub dwa, bo część funkcjonariuszy z wieloletnim stażem wybiera się na emerytury.