Nie masz konta? Zarejestruj się

Młoszowa

AGH chce przejąć pałac w Młoszowej

29.06.2017 19:20 | 7 komentarzy | 8 913 odsłon | Marek Oratowski

Wojewoda chce przekazać Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Starosta zarządzający nieruchomością w imieniu Skarbu Państwa jest za takim rozwiązaniem.

7
AGH chce przejąć pałac w Młoszowej
Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posiadłością w Młoszowej zarządza obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Dostał ją w formie darowizny. Uczelnia chciała urządzić centrum naukowo-konferencyjne. Gdy z planów nic nie wyszło, złożyła wniosek o odwołanie darowizny. Obiektem jest zainteresowana gmina Trzebinia. Ostatnio jednak chęć jego przejęcia wyraziła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

- Dostałem w tym tygodniu informację od wojewody. Jest za takim rozwiązaniem. Jutro wyślę do niego pismo, w którym poprę to stanowisko. Moim zdaniem ta uczelnia daje gwarancję dobrego wykorzystania terenu. Z tego co wiem, po jego przejęciu w formie darowizny chce zainwestować w budynki internatu i stołówki - powiedział nam w czwartek starosta Janusz Szczęśniak.

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli AGH. Rzecznik Anna Żmuda-Muszyńska stwierdziła jednak, że do czasu uzgodnienia warunków przejęcia nieruchomości od wojewody, uczelnia nie będzie wypowiadać się na ten temat.