Nie masz konta? Zarejestruj się

Młoszowa

Czegoś takiego jeszcze w szkole nie było

01.09.2016 14:21 | 4 komentarze | 7 407 odsłon | Michał Koryczan

Ponad szesnaście tysięcy uczniów z ziemi chrzanowskiej rozpoczęło w czwartek rok szkolny. Wśród nich dzieci w placówce w Młoszowej.

4
Czegoś takiego jeszcze w szkole nie było
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej podczas rozpoczęcia roku szkolnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten rok przejdzie do historii szkoły. W największym sołectwie gminy Trzebinia od września nauki nie rozpoczną bowiem pierwszoklasiści. Tak samo w ośmiu innych w regionie.

- Takiej sytuacji jeszcze tutaj nie było. Rodzice zdecydowali się jednak posłać swoje dzieci do przedszkola. Za to w przyszłym roku utworzymy zapewne dwie pierwsze klasy - mówi Maria Wyrwik, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej.

Od września w placówce będzie się uczyć w sumie 144 dzieci, w tym 44, które w ubiegłym roku zasiadły w szkolnej ławie jako sześciolatkowie. I w ogóle z tego powodu nie narzekają.

- Przez wakacje nawet tęskniłam za szkołą. Tu jest fajnie. Uwielbiam lekcje wuefu i plastyki, bo bardzo lubię malować - mówi drugoklasistka Julia Janikowska.

- Ja lubię pisać i znam już wszystkie litery. Nie są trudne. Fajnie też jest na wuefie, bo mogę pograć w piłkę. Mój ulubiony piłkarz to Robert Lewandowski - dodaje Piotrek Kafel, klasowy kolega Julii.