Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakich ofert pracy jest najwięcej w powiecie chrzanowskim?

08.03.2024 14:56 | 0 komentarzy | 4 172 odsłony | red

Materiał promocyjny

Poziom bezrobocia w powiecie chrzanowskim przekracza średnią krajową, a znalezienie ciekawych ofert pracy może stanowić spore wyzwanie. Szukając zatrudnienia, warto zwracać uwagę na aktualne zapotrzebowanie na pracowników - w 2024 roku poszukiwani mają być kierowcy, magazynierzy czy robotnicy budowlani. Sprawdź, na jakich jeszcze stanowiskach najłatwiej znaleźć pracę.
0
Jakich ofert pracy jest najwięcej w powiecie chrzanowskim?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Kogo szukają pracodawcy z powiatu chrzanowskiego?

Praca w Chrzanowie to 49 propozycji z 203 miejscami pracy łącznie - a to tylko oferty opublikowane przez Centralną Bazę Ofert Pracy (CBOP). W rzeczywistości osoby aktywnie poszukujące zatrudnienia mogą oczywiście przeglądać także ogłoszenia dostępne na portalach rekrutacyjnych (na przykład Praca.pl) czy dostarczać dokumenty aplikacyjne bezpośrednio do wybranych przedsiębiorstw. Praca Chrzanów dostępna przez PUP to między innymi zatrudnienie jako księgowy, pomocnik brukarza, robotnik drogowy, nauczyciel z kwalifikacjami do nauki dzieci z zaburzeniami autyzmu, sprzątaczka, kucharz i kasjer-sprzedawca. Osoby zainteresowane mogą też aplikować na staż z urzędu pracy - w lutym można było zdecydować się między innymi na staż jako doradca klienta, pracownik administracji biurowej lub asystent spedytora.

Bezrobocie w regionie wciąż utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Podczas gdy w Polsce średnia w styczniu 2024 wyniosła 5,4%, a stopa bezrobocia dla Małopolski to 4,4%, w powiecie chrzanowskim odnotowano 6,5% bezrobocie. Z tego powodu oferty pracy, w tym praca dla uchodźców, mogą być okresowo trudniej dostępne.

Zapotrzebowanie na pracowników w Małopolsce

W 2024 roku małopolski rynek pracy będzie otwarty na pracowników z sektora transportu i gospodarki magazynowej (poszukiwani są kierowcy samochodów ciężarowych, magazynierzy), usług i gastronomii (kucharze, piekarze) oraz budownictwa (betoniarze, cieśle, blacharze, monterzy instalacji).

W dużym deficycie poszukujących pracy ma być także oświata. W 2024 roku praca w powiecie chrzanowskim będzie dostępna praktycznie „od ręki" dla:

 • nauczycieli praktycznej nauki zawodu;

 • nauczycieli przedmiotów zawodowych;

 • nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych.

W przypadku nauczycieli zbyt mała liczba chętnych do pracy wynika z deficytu edukacyjnego w zawodzie. Niekiedy problemem są także zmiany w przepisach i dodatkowe wymagania wobec potencjalnych kandydatów (nauczyciele szkół specjalnych).

W deficycie mają być też takie zawody jak:

 • pracownicy budowlani (betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie);

 • kierowcy (kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych);

 • pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki i położne).

Czy w jakimś zawodzie prognozowana jest nadwyżka kandydatów do pracy? Według Barometru Zawodów praca w województwie małopolskim może być trudno dostępna dla ekonomistów, których jest przesyt na lokalnym rynku.

Praca w powiecie chrzanowskim - średnie zarobki

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w Małopolsce w grudniu 2023 roku to 8151 złotych brutto, podczas gdy średnia krajowa wynosiła 8033 złotych brutto. Praca Chrzanów z perspektywą na wysokie zarobki to zatrudnienie w sektorze informacji i komunikacji - średnie wynagrodzenie wyniosło tutaj 13 696 złotych brutto. Najniższe wynagrodzenia odnotowano w zakwaterowaniu i gastronomii (5496 złotych brutto) oraz administrowaniu i działalności wspierającej (6676 złotych brutto).

Przeciętne miesięczne zarobki brutto w poszczególnych dziedzinach wynoszą kolejno (wg GUS):

 • informacja i komunikacja - 13 696 złotych brutto;

 • obsługa rynku nieruchomości - 7822 złotych brutto;

 • przemysł - 7592 złotych brutto;

 • przetwórstwo przemysłowe - 7135 złotych brutto;

 • handel, naprawa pojazdów samochodowych - 6856 złotych brutto;

 • transport i gospodarka magazynowa - 6831 złotych brutto;

 • budownictwo - 6776 złotych brutto;

 • administrowanie i działalność wspierająca - 6676 złotych brutto;

 • zakwaterowanie i gastronomia - 5496 złotych brutto.


Materiał promocyjny