Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak korzystać ze szczoteczki elektrycznej?

05.10.2021 20:18 | 0 komentarzy | 699 odsłon | red

Materiał promocyjny

Niedawno nabyłeś szczoteczkę elektryczną i zastanawiasz się, czy możesz czyścić nią zęby w ten sam sposób co szczoteczką manualną? A może dopiero planujesz zakup zaawansowanego sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zaopatrzyć się w szczoteczkę elektryczną i w jaki sposób należy korzystać z takiego urządzenia.
0
Jak korzystać ze szczoteczki elektrycznej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdrowe, piękne zęby są gwarantem większej pewności siebie, lepszego samopoczucia i rzadszej konieczności odbywania mało przyjemnych wizyt u stomatologa. Aby utrzymać uzębienie we właściwej kondycji, należy sumiennie o nie dbać. Największą rolę odgrywa w tym codzienna higiena jamy ustnej. Szczoteczka do zębów to oprócz pasty podstawowy przedmiot pielęgnacyjny. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać ją umiejętnie.

W czym szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej?

Kilkadziesiąt lat temu wybierać mogliśmy jedynie spośród szczoteczek manualnych, które różniły się od siebie stopniem twardości włosia. Obecnie do dyspozycji są także szczoteczki elektryczne, czyli urządzenia czyszczące zęby dzięki wbudowanemu w rękojeść silniczkowi. Najważniejsze atuty szczoteczki elektrycznej względem manualnej to:

  • Zdecydowanie większa częstotliwość czyszczenia – szczoteczki elektryczne w ciągu minuty są w stanie wykonywać kilkadziesiąt tysięcy ruchów, tymi manualnymi w tym samym czasie wykonasz jedynie kilkaset. Dużo większa szybkość pracy ma bezpośrednie przełożenie na większą jakość mycia.
  • Wiele sposobów mycia – współczesne szczoteczki elektryczne mogą czyścić jamę ustną na wiele różnych sposobów, dzięki czemu użytkownik bez problemu może dopasować ich pracę do własnych potrzeb.
  • Różne końcówki czyszczące – głowica czyszcząca ma w szczoteczkach elektrycznych charakter wymienny. Oznacza to, że gdy włókna szczoteczki ulegają zużyciu, wystarczy zamienić je na nowe, by móc ponownie korzystać ze wszystkich możliwości swojego sprzętu. Końcówki można wymieniać w szczoteczce w dowolnym momencie, co zdecydowanie zwiększa komfort pielęgnacji jamy ustnej.
  • Wygoda i bezpieczeństwo – jako że szczoteczki elektryczne działają automatycznie, nie musisz samodzielnie czyścić nimi zębów. Urządzenia pracują niezmiernie szybko, ale mimo to bezpiecznie – zasługa w tym zainstalowanych w nich odmierzaczy czasu i czujników siły nacisku. Tego typu udogodnienia posiadają min. szczoteczki Smilesonic dostępne na stronie smilesonic.com/pl/

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Jak widać, istnieje wiele powodów, aby zainteresować się szczoteczkami elektrycznymi. Każdy, kto zainwestuje w taki sprzęt musi sobie jednak zdawać sprawę, że korzystanie z niego nieco różni się od mycia zębów szczoteczką manualną. Ale nie przejmuj się – w użytkowaniu szczoteczki elektrycznej nie ma nic trudnego, wystarczy pamiętać tylko o kilku prostych zasadach.

Po pierwsze, szczoteczka elektryczna powinna być zawsze odpowiednio naładowana. O poziomie naładowania sprzętu zazwyczaj informuje użytkownika umieszczona na rękojeści szczoteczki dioda. Gdy tylko zaczyna ona sugestywnie migać, należy jak najszybciej podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego. Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania baterii – przy niewielkim poziomie naładowania spada efektywność pracy urządzenia i skraca się „żywotność” akumulatora.

Druga sprawa to samo mycie zębów szczoteczką elektryczną. Jeśli chodzi o jego częstotliwość, nic się nie zmienia – ze szczoteczek z wbudowanym silnikiem elektrycznym należy korzystać przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Zalecany czas mycia nimi zębów to dwie minuty. Szczoteczkami elektrycznymi nie trzeba jednak wykonywać podczas czyszczenia żadnych powtarzających się poziomych czy wymiatających ruchów. Wystarczy jedynie przyłożyć ich włosie do szkliwa, a reszta robi się sama.

Na początku mycie zębów szczoteczką elektryczną może być trochę… dziwne. Każdy, kto jest przyzwyczajony do korzystania ze szczoteczki manualnej, przez pierwszych kilka dni może mieć problem, aby przestawić się na „bierne” czyszczenie jamy ustnej (czyli bez wykonywania samodzielnych ruchów). Po jakimś czasie większość użytkowników nie wyobraża już jednak sobie powrotu do szczoteczki manualnej.

Gdzie przechowywać szczoteczkę elektryczną?

Nie po to inwestuje się w szczoteczkę elektryczną kilkaset złotych, aby po kilku miesiącach przestała być zdatna do użytku. Taki sprzęt może z powodzeniem służyć przez wiele lat, jednak jedynie pod warunkiem, że należycie się go konserwuje. Przede wszystkim po każdym użyciu szczoteczkę elektryczną trzeba dokładnie oczyścić z resztek pasty, a następnie pozostawić do wysuszenia. Nieoczyszczanie sprzętu z codziennych naleciałości skutkuje tym, że wkrótce zaczyna gromadzić się na nim kamień. Częstym przypadkiem jest także pozostawanie resztek pasty do zębów w okolicach głównego przycisku urządzenia, przez co pojawiają się problemy z uruchomieniem szczoteczki.

Rękojeść szczoteczki elektrycznej najlepiej przetrzymywać na stacji ładującej, ewentualnie w sterylnym miejscu w łazience, w którym nie będzie narażona na osadzanie się bakterii. Końcówki czyszczące do szczoteczki należy przechowywać we własnym kubeczku bądź w specjalnych sterylizatorach UV.

Materiał promocyjny