Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Pożyczki na dowód osobisty - co musisz wiedzieć?

30.10.2019 14:14 | 0 komentarzy | 1 188 odsłona | red

Materiał promocyjny

Planujemy pożyczyć dodatkowe środki pieniężne, ale nie wiemy, z jakiej opcji skorzystać? Rynek finansowy wręcz pęcznieje od ciekawych opcji, lecz jak wybrać z niego to, co najlepsze? Jeśli jeszcze nigdy nie staraliśmy się o takie wsparcie, warto zainteresować się pożyczkami na dowód osobisty oraz kredytami online. Dlaczego to może być dobre rozwiązanie? Co powinniśmy wiedzieć o tych formach pomocy?

0
Pożyczki na dowód osobisty - co musisz wiedzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dodatkowe pieniądze przydają się praktycznie zawsze, ale są takie sytuacje, gdy nie są one tylko pomocne, lecz niezbędne. W takim momencie nie mamy też czasu na liczne procedury, które trwają nieznośnie długo, ponieważ oczekiwanie to nasz największy wróg. Potrzeba błyskawicznego i pewnego wsparcia, aby jak najszybciej zyskać życiowy oddech, żegnając finansowe problemy. Spośród wielu rozwiązań, warte uwagi są szczególnie pożyczki na dowód osobisty i kredyty online.

Czym są pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód osobisty bez zaświadczeń są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób, ponieważ pomoc ta cechuje się ogromnymi zaletami: krótkim czasem rozpatrywania decyzji pożyczkowej, brakiem formalności (firma pożyczkowa nie weryfikuje dokładnie naszej sytuacji zawodowej, życiowej i kredytowej) oraz znaczna rozpiętość kwot, dzięki czemu możemy otrzymać od kilkuset złotych do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych.

Mamy tu dowolność, więc w zgodzie z samym sobą i analizą własnego położenia, jesteśmy w stanie wybrać najbardziej adekwatne wsparcie. Pożyczki na dowód osobisty to również dość niskie koszty, bo spłacone w wyznaczonym terminie, potrafią być tańsze niż kredyt. Co więcej, ich RRSO bardzo często wynosi 0%. Istotne jest też to, że możemy przeznaczyć je na dowolny cel, bez obowiązku informowania o tym firmy pożyczkowej.

Kredyt online alternatywą?

Można odnieść wrażenie, że w internecie rządzą tylko firmy pozabankowe oferujące swoją finansową pomoc. Jak się jednak okazuje, od kilku lat również i banki starają się zaistnieć online. Jeszcze jakiś czas temu uzyskanie kredytu bankowego było nie lada wyzwaniem, bo byliśmy zmuszeni tradycyjnie udać się do banku (czasem nie jednego) i tam starać się o wsparcie. Nie było to ani łatwe, ani szybkie, ponieważ praktycznie zawsze musieliśmy dostarczyć zaświadczenie o dochodach.

Dzisiaj za sprawą kredytu online zmienia się to na lepsze. Praktycznie we wszystkich placówkach jest dostępna taka opcja, ale nie w każdym banku wygląda to tak samo, czyli - mówiąc najprościej jak się da - nim uzyskamy finansową pomoc, minie trochę czasu. Głównie z tego powodu, że w wielu bankach kredyt online jest zarezerwowany dla klientów danej instytucji. Odnosi się to więc do osób posiadających w danym banku konto osobiste lub sięgały już w nim po kredyt. Niby nic wielkiego, a jednak spore utrudnienie, szczególnie jak pieniędzy potrzebujemy “na już”.

Pożyczki na dowód osobisty czy kredyt online?

Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, w jakim miejscu lepiej postarać się o kredyt, odpowiemy, że to dobra opcja zarówno w firmie pożyczkowej, jak i w banku, ale jak zależy nam na czasie, to lepsze jest to pierwsze rozwiązanie. Pożyczki na dowód osobisty bez zaświadczeń, to - dokładnie jak nazwa wskazuje - najszybszy zastrzyk gotówki, bo żeby go uzyskać, potrzebujemy tylko tego podstawowego dokumentu. W przypadku kredytów online bywa z tym różnie, ponieważ banki mają inne procedury. Chociaż je złagodziły w przypadku internetowego pożyczania, to jednak nie są one tak wolne od procedur, jak te spotykane przy pożyczkach online.

Pamiętajmy jednocześnie, że gdziekolwiek zamierzamy uzyskać wsparcie finansowe, sprawdźmy dokładnie, jakie warunki są nam oferowane, aby przez zbytni pośpiech nie wybrać mało korzystnej propozycji.

Materiał promocyjny