Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Kultura dla Seniora w Libiążu i Chrzanowie

03.02.2024 19:45 | 0 komentarzy | 1 102 odsłona | Alicja Molenda
Bilety na poniedziałkowy koncert symfoniczny w Chrzanowie poszły na pniu. Nic, dziwnego. Za 5 zł uczestnicy posłuchają koncertu z najwyższej półki.
0
Kultura dla Seniora w Libiążu i Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Koncerty dla seniorek i seniorów zafundowało Województwo Małopolskie w ramach programu Kultura dla Seniora. Będzie ich 7 w różnych miastach i miasteczkach Małopolski.

Wystąpią artyści wojewódzkich instytucji kultury - Opery Krakowskiej oraz Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Koncerty są bezpłatne lub za symboliczna opłatą 5 zł. Ich ideą jest umożliwienie obcowania z kulturą wysoką w całej Małopolsce. Tym razem impreza nazywa się "Od Wiednia do Budapesztu"

Wykonawcy to Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Sławomir Chrzanowski - dyrygent, Grażyna Brodzińska - sopran, Paulina Janczaruk - sopran, Łukasz Milewski - bas, Łukasz Lech - narrator, prowadzenie.

Program Kultura dla Seniora realizowany jest od 2022 roku, który Sejmik Województwa Małopolskiego ogłosił rokiem Seniora i Solidarności Między­pokoleniowej. Samorząd Województwa zorganizował wówczas pierwszą edycję programu, która odbyła się pod hasłem „40 lat minęło", a tematyką koncertów była mu­zyka z polskich filmów i seriali autorstwa Jerze­go „Dudusia" Matuszkiewicza. Pięć koncertów wykonywanych przez zespoły Opery Krakowskiej oraz Filharmonii odbyło się w Nowym Sączu, Wygiełzowie, Tarnowie oraz w dwa koncerty w Krakowie.

Druga edycja w 2023 roku poświęcona była wybitnemu polskiemu tenorowi - Janowi Kiepurze. Koncerty odbywały pod hasłem „Jesień z Kiepurą". W tej edycji Seniorzy mieli okazje uczestniczyć w koncertach w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Suchej Beskidzkiej, Libiążu i Kętach.

Rok 2024 to 7 koncertów w: Miechowie, Krakowie, Libiążu, Nowym Targu, Tarnowie, Chrzanowie i Wolbromiu.

Koncert w Chrzanowie (w MOKSiR) odbędzie się w poniedziałek 5 lutego, ale biletów już nie ma. We wtorek będzie w Libiążu.

Seniorzy to najliczniejsza grupa bywalców teatrów, sal koncertowych. Często muzą sobie czegoś odmówić, aby kupić bilet. Tym razem mają okazję obcować z prawdziwą kulturą za grosze blisko miejsca zamieszkania. Świetna inicjatywa województwa.