Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Zagraj w kultowe gry komputerowe

19.01.2019 11:00 | 3 komentarze | 1 979 odsłona | Michał Koryczan

Komputery marki Amiga, Commodore i Spectrum. Pamiętasz je? Jeśli tak, to przyjdź koniecznie w niedzielę, 20 stycznia do Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

3
Zagraj w kultowe gry komputerowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz drugi organizowany jest tam pokaz starych komputerów „Zagraj w retro". Każdy będzie mógł sam przetestować ich działanie.

Dostępne będą m.in. marki: Commodore, Amiga czy Spectrum. Niektóre liczą ponad 30 lat, więc każdy, kto interesuje się takim sprzętem, będzie mógł dokładnie pooglądać to, co dawniej uznane było za cud techniki.
Do obejrzenia będą również konsole do gry i inne, dawno nieużywane już przedmioty związane z komputerami.

- Dla starszych osób, będzie to taka podróż do przeszłości. Dla młodszych natomiast okazja, by zobaczyć jak kiedyś wyglądały komputery - mówi Paweł Stypuła z Krzeszowic, pomysłodawca „Zagraj w retro".

Jak zaznacza, stare, kultowe gry przeżywają dziś prawdziwy renesans. Podczas niedzielnej imprezy w część z nich będzie można zagrać, m.in. w „River Raid", „Montezuma's Revange", „Super Frog", czy „Zorro".

Impreza potrwa w godz. 10.00 - 16.00. Wystawę będzie można oglądać w sali nr 2 w CKiS w Krzeszowicach, przy ul. Walkowskiego. Wstęp bezpłatny.