Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Lokomotywa turystyczna pod dworem w Wygiełzowie

02.08.2017 18:19 | 12 komentarzy | 6 382 odsłon | Michał Koryczan

Za kilka tygodni po powiecie chrzanowskim i oświęcimskim będzie można podróżować pociągiem na kołach.

12
Lokomotywa turystyczna pod dworem w Wygiełzowie
Lokomotywa ma wyjechać na drogi pod koniec sierpnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł połączenia różnych atrakcji, nazwany "Pociągiem do Małopolski Zachodniej", wyszedł od Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo na Jurze.

W ubiegłym roku projekt uzyskał finansowanie z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego w wysokości 298 tys. zł. Realizacją zajęło się Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie Zamek Lipowiec.

Lokomotywa z wagonem (wykonała je wrocławska spółka Pojazdy Turystyczne) dotarła już do Wygiełzowa. Stoi tuż obok dworu z Drogini, znajdującego się w skansenie.

To właśnie z jego okolic będą się rozpoczynały trasy przygotowane dla turystów. Lokomotywa ma zacząć kursować pod koniec sierpnia.

- Pozostały nam jeszcze do załatwienia drobne szczegóły formalne oraz wyłonienie operatora, posiadającego odpowiednie kwalifikacje w transporcie drogowym. Opracowaliśmy dziewięć tras wycieczkowych po powiecie chrzanowskim i oświęcimskim. O różnej tematyce. Szczegóły znajdą się na specjalnej stronie internetowej, która już niedługo zacznie działać - mówi Marek Grabski, dyrektor Muzeum w Wygiełzowie.

Więcej na temat tras oraz cen za przejazdy w kolejnym, 31. numerze „Przełomu.