Nie masz konta? Zarejestruj się

Komunikacja

Nocny pociąg Chopin będzie jeździł do stolicy Bawarii

28.10.2023 20:00 | 21 komentarzy | 5 078 odsłon | Agnieszka Filipowicz
W grudniu tego roku PKP Intercity uruchomi nowe międzynarodowe połączenie do Niemiec. Jest to możliwe dzięki porozumieniu spółki z niemieckimi i austriackimi przewoźnikami kolejowymi.
21
Nocny pociąg Chopin będzie jeździł do stolicy Bawarii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nocny pociąg „Chopin" od 10 grudnia wydłuży swoją trasę do Monachium. „Chopin" ma wyjeżdżać z Warszawy Gdańskiej o godzinie 19:59. Około godziny 23 będzie w Krakowie, a przed północą ma dotrzeć do Oświęcimia. W Wiedniu będzie o 4:49 rano następnego dnia. Trzy godziny później dojedzie do Salzburga. Do Monachium przyjedzie o 10:01. Po drodze dłuższe postoje zaplanowano w Bohuminie oraz na stacji w Brzecławiu (Czechy), gdzie odłączane będą grupy wagonów do Pragi i Budapesztu.

Z Monachium w podróż powrotną pociąg będzie ruszał o godzinie 18:35. Do Wiednia dojedzie o godzinie 23:07. NA postoju w Brzecławiu zostaną dołączone wagony z Budapesztu. Potem pociąg zatrzyma się jeszcze w Ostrawie, Zebrzydowicach i Czechowicach-Dziedzicach. Do Oświęcimia dotrze po godzinie 5 rano następnego dnia, a do Krakowa - o 6:07. Do końcowej stacji Warszawa Gdańska dojedzie około godziny 8:51.

Podróż całą trasą między stolicą Polski a stolicą Bawarii zajmie ok. 14 godzin.