Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Komunikacyjny koszmar na Śląskiej w Chrzanowie. Kierowcy parkują na zakazie zatrzymywania

27.10.2023 17:00 | 13 komentarzy | 7 156 odsłon | Łukasz Dulowski
Rząd aut, ciasno zaparkowanych po lewej stronie, powoduje, że np. autobusy mają problemy z wyjazdem na Ślaską w Chrzanowie.
13
Komunikacyjny koszmar na Śląskiej w Chrzanowie. Kierowcy parkują na zakazie zatrzymywania
Auta przy lewej krawędzi jezdni na Śląskiej w Chrzanowie stoją na zakazie zatrzymywania się, który jest m.in. po to, żeby autobusy mogły wykręcić, wyjeżdżając na Śląska z przystanku „Chrzanów Plac 1000-lecia"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taką właśnie sytuację widać na publikowanym zdjęciu. Autobus „Lajkonik", relacji Kraków - Oświęcim, chce z przystanku „Chrzanów Plac 1000-lecia" (odnoga od Kusocińskiego) skręcić w ul. Śląską. Częściowo na przejściu dla pieszych stoi zaparkowany czarny mercedes. Kierowca autobusu trąbi. Nie może wykonać manewru, bo zahaczy mercedesa. W końcu kierowca mercedesa trochę przeparkował auto i płynność ruchu na Śląskiej wróciła względnie do normy.

Na tym odcinku Śląskiej nagminnie łamane są przepisy, jeśli chodzi o parkowanie przy przejściach dla pieszych. Nie mówiąc już o tym, że niektórzy zostawiają samochody częściowo na pasach.

Przypomnijmy, że w przypadku ulicy jednokierunkowej (taką jest ul. Śląska) można zaparkować auto zaraz za przejściem dla pieszych. Z kolei przed przejściem można zaparkować, ale co najmniej 10 metrów od pasów.

W przypadku odcinka ul. Śląskiej, obejmującego m.in. wyjazd autobusów z przystanku „Chrzanów Plac 1000-lecia" i przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie tego wyjazdu, w ogóle nie wolno parkować samochodów po lewej stronie. Stoją tam znaki informujące o zakazie zatrzymywania się.

Mieszkańcy pytają, GDZIE JEST POLICJA? W tym miejscu, co też widać na publikowanym zdjęciu, sznur zaparkowanych aut to codzienność.

W piątek drogówka spisywała źle zaparkowane auta w centrum Chrzanowa. Na zdjęciu ul. Mickiewicza i parkowanie tuż przed przejściem dla pieszych.