Nie masz konta? Zarejestruj się

W czwartek nowy, 43. w 2023 r. numer "Przełomu"

02.11.2023 00:00 red
Zapamiętajcie: czwartek to nasz nowy dzień wydawniczy. W każdy czwartek jest "Przełom". O czym przeczytacie w czwartkowym wydaniu tygodnika?

AKTUALNOŚCI

Wszystko będzie nowe
Chrzanowski szpital czeka gigantyczny remont. Jak będzie funkcjonował w trakcie wymiany wszystkich okien drzwi, oswietlenia i kaloryferów. Co czeka personel i pacjentów w tym czasie?

Legionella pokonana. Nie po raz pierwszy
Prawie trzy tygodnie basen Cabańska Fala w Chrzanowie stał zamknięty. Bakterię zlikwidowano, a pływalnia zaczęła już działać. Straty finansowe są jednak duże.

Przedsiębiorcy przenoszą się do internetu, najemcy zadłużają kolejne lokale
Wciąż mamy duże zaległości czynszowe, ale też dużo wysiłku wkładamy w ich odzyskiwanie. Składamy wnioski do sądu i otrzymujemy wyroki albo związane z eksmisją, albo nakazami zapłaty. Niemniej jednak zadłużenie jest w granicach 6 mln zł - mówi Krzysztof Kłaput, dyrektor Miejskiego Zarządu Zasobów Komunalnych w Chrzanowie.

Komunikacyjny koszmar na Śląskiej w Chrzanowie
Rząd aut, ciasno zaparkowanych przy lewej krawędzi jezdni, powoduje, że np. autobusy mają problemy z wyjazdem na Ślaską w Chrzanowie. Tymczasem jest tam zakaz zatrzymywania się.

Trzebiński MKS bankrutem. Toniemy! - piszą na Facebooku zawodnicy i wołają o pomoc
Przyszłość Miejskiego Klubu Sportowego jest bardzo niepewna. W klubowym budżecie brakuje ponad 400 tys. zł i wciąż trwa przerzucanie odpowiedzialności za niespełnione obietnice płacowe wobec piłkarzy. Trudno się więc dziwić, że nie ma chętnych do nowego zarządu.

Drożej raczej nie będzie
W przyszłym roku odbiorem i zagospodarowaniem odpadów z terenu gminy Babice zajmie się najprawdopodobniej ta sama firma co dotychczas. Wiele wskazuje na to, że podwyżki opłat nie będzie.

Lepszy klimat w autobusie
Kiedyś, gdy robiliśmy rozruch autobusów, nad placem unosiły się kłęby dymu, a smród był niesamowity. Dziś na szczęście to już historia, bo wkraczamy w erę autobusów przyjaznych środowisku - mówi Józef Tomasik, wieloletni dyrektor trzebińskiego zakładu spółki Transgór.

Po remoncie i po staremu
Efekty remontu ul. Daszyńskiego w Krzeszowicach zaskoczyły wiele osób. Organizacja ruchu miała się poprawić, a się pogorszyła. Dopiero niedawno ułatwiono kierowcom wyjazd na krajówkę.

Perspektywa budowy nowego komisariatu niebezpiecznie się oddala
Wraca uśpiony nieco temat budowy nowego Komisariatu Policji w Libiążu. Inwestycja ta, a przynajmniej szybka jej realizacja, jest pod dużym znakiem zapytania. Strategiczne wydają się na tę chwilę 400 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej. Na razie nikt nie chce tych pieniędzy wyłożyć.

Hołd dla Sztywnych
Z czym kojarzony jest Chrzanów w innych zakątkach Polski? Z nieistniejącą już fabryką lokomotyw, sloganem z reklamy Tyskiego - "Moja babiczka pochazi z Chrzanowa..." i oczywiście zespołem Sztywny Pal Azji. Ta legendarna kapela rockowa doczekała się swojego muralu w rodzinnym mieście. Wkrótce będziemy mogli obejrzeć kolejną niespodziankę związaną z tą grupą.

512 słoików z przetworami sprzedanych na rzecz Zosi
W przedszkolu samorządowym w Krzeszowicach zorganizowano akcję charytatywną dla walczącej z nowotworem Zosi Mędrali.

 

ROZMOWY "PRZEŁOMU"

Wiara nie może decydować o czyimś życiu
Dawno nie spotkałam się z tak skrajnie wrogimi reakcjami ludzi, jak podczas kampanii wyborczej. Zaskoczyła mnie postawa osób starszych. Nie raz usłyszałam, żebym „wypier... do Berlina" lub inne tego typu hasła. Już nie wspomnę o sytuacji, gdy jeden ze starszych mężczyzn odwrócił się do mnie tyłem i wypiął ze spuszczonymi spodniami. Szok - opowiada nowa posłanka PO Dorota Marek z Czernej.

Wychowawca jak worek treningowy
Wychowawca w domu dziecka jest jak worek treningowy, bo nie on zawinił, że wychowanek trafił do takiej placówki, ale on dostaje po głowie – mówi Katarzyna Smolińska, dyrektorka Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie. Placówka świętuje 13. urodziny.

 

SPORT

 

  • Rozbita drużyna pokazała charakter
  • Chrzanowscy szczypiorniści chcą iść za ciosem
  • Victoria grała do końca
  • 10 minut, kóre wstrząsnęło Wolanką
  • Piłkarski tydzień
  • Tabele rozgrywek futbolowych

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 43 (1623)
  • Data wydania: 02.11.23

Kup e-gazetę!