Nie masz konta? Zarejestruj się

Jedyny w powiecie

13.10.2010 00:00
TRZEBINIA. Od września w bibliotece działa pierwszy w powiecie klub mam. To miejsce, gdzie można przyjść z dzieckiem, porozmawiać, poradzić się, podzielić radościami i troskami, a przede wszystkim w miłym gronie spędzić czas.

TRZEBINIA. Od września w bibliotece działa pierwszy w powiecie klub mam. To miejsce, gdzie można przyjść z dzieckiem, porozmawiać, poradzić się, podzielić radościami i troskami, a przede wszystkim w miłym gronie spędzić czas.

Na pomysł zorganizowania klubu wpadła Anna Korbiel, przedsiębiorcza mama małego Piotrusia.
- W ciepłe, słoneczne dni mogłyśmy się spotkać na placu zabaw. Gorzej, gdy pogoda nie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dzieciom potrzebny jest kontakt z rówieśnikami, a mamom rozmowa z drugim człowiekiem - podkreśla Anna Korbiel.

O klubach mam, działających między innymi w Warszawie, dowiedziała się z internetu i postanowiła założyć taki w Trzebini.
- Skontaktowałam się z osobą prowadzącą klub na warszawskim Mokotowie i otrzymałam od niej wytyczne, jak wziąć się za organizację takiego miejsca - mówi.

Największym problemem okazało się znalezienie lokalu, który po pierwsze byłby za darmo, a po drugie w centrum miasta, aby mamy nie miały trudności z dotarciem do niego ze swoimi pociechami.
- Inicjatywa zainteresowała dyrektor miejskiej biblioteki publicznej Martę Sikorę. Nieodpłatnie użyczyła pomieszczenie wypożyczalni dla dzieci. O lepszym miejscu nie mogłam marzyć. Pokój jest pełen kolorów, książek i zabawek. Prawdziwy raj dla dzieci - twierdzi Anna Korbiel.

Gdy dzieci harcują wśród zabawek, mamy w specjalnym kąciku kawowym mogą spokojnie porozmawiać.
- Klub ma dwa cele: integrację mam i kobiet spodziewających się dziecka oraz edukację. Na spotkania staram się zapraszać ekspertów z różnych dziedzin poruszających ważne dla nas sprawy - dodaje Anna Korbiel.
Anna Jarguz

Spotkania dla kobiet w ciąży, mam i ojców z dziećmi odbywają się w klubie mam „Bliżej dziecka” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini w każdą środę w godz. 10-12.

Na zdjęciu: Założycielka klubu mam w Trzebini Anna Korbiel (z prawej) z synkiem Piotrusiem. Obok Małgorzata Bobak z córką Milenką.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 41 (960)
  • Data wydania: 13.10.10

Kup e-gazetę!