Nie masz konta? Zarejestruj się

Odświeżanie pamięci

15.09.2010 00:00
Co się wydarzyło 10 lat temu. „Przełom” nr 37 13 września 2000 r.
Co się wydarzyło 10 lat temu. „Przełom” nr 37, 13 września 2000 r. 






Na pierwszej stronie 37. numeru gazety widnieje duże zdjęcie zespołu redakcyjnego. W ten sposób załoga świętuje 10-lecie istnienia „Przełomu”. Podpis pod zdjęciem brzmi: „Naszych Czytelników przepraszamy, że jest nas w tym numerze tak dużo. Jednak okazja, żeby osobiście podziękować za to, że jesteście z nami, zdarza się raz na dziesięć lat. Redakcja”.
Kolejna okazja do podziękowań trafiła się bardzo szybko. „Przełom” świętuje obecnie 20-lecie istnienia na rynku prasowym. 

Ponad godzinę dyskutowali chrzanowscy radni na temat projektu uchwały ustanawiającej nowe wynagrodzenie dla burmistrza. Zapewne dyskusja nie miałaby miejsca, gdyby burmistrz Zieliński przyznał się, ile obecnie zarabia. Wysokość pensji szefa urzędu zdradził dopiero po mniej więcej godzinie burzliwej debaty przewodniczący rady Piotr Solarski. Okazało się, że dyskutowana uchwała wprowadzi dosłownie kosmetyczne zmiany: dotychczas burmistrz zarabiał 8.913 zł, a jego nowa pensja będzie wynosić 9.030 zł (brutto), czyli o 117 zł więcej.
Kiedyś radni mieli i fantazję, i dużo czasu. Żeby przez godzinę kłócić się o stówkę... 

Stoi już sześć spośród 13 kopuł mających tworzyć nową siedzibę spółki Broker FM (właściciel radia RMF FM) w Nieporazie w gminie Alwernia. Jak mówią przedstawiciele spółki, budowa posuwa się zgodnie z planem.
Dziś w kopułach działa Alvernia Studios, podmiot świadczący usługi filmowe na światowym poziomie i dla światowych gwiazd. Jedno się nie zmieniło - nadal nie ma zjazdu z autostrady. 

Dziesięć komputerów stanowi wyposażenie pracowni komputerowej w Gimnazjum nr 1 w Trzebini. Szkoła objęta została patronatem Ministerstwa Edukacji „Pracownia komputerowa w każdym gimnazjum”.
Kiedyś taka pracownia w szkole to było coś. Dziś uczniowie są znacznie bardziej wybredni - każdy chce mieć swojego laptopa.

W rozmowie z Katarzyną Białas dyrektor chrzanowskiego szpitala Ewa Potocka zapytana, czy pali dużo papierosów, odpowiada:
- To prawda. Jest to mój paskudny nałóg, którego nie mogę się pozbyć. Chcę rzucić palenie, robię to każdego wieczora. Raz mi się udało, nie paliłam przez dwa lata. Brakuje mi jednak silnej woli, by przestać w ogóle palić.
Pani dyrektor - cały czas trzymamy mocno kciuki, żeby wreszcie się udało.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 37 (956)
  • Data wydania: 15.09.10

Kup e-gazetę!