Nie masz konta? Zarejestruj się

Tylko dla tych, co płacą

01.04.2009 00:00
3 i 4 kwietnia mieszkańcy Trzebini mogą za darmo pozbyć się śmieci, przywożąc je na miejskie składowisko. Ale tylko ci, którzy mają podpisaną umowę na wywóz nieczystości.

3 i 4 kwietnia mieszkańcy Trzebini mogą za darmo pozbyć się śmieci, przywożąc je na miejskie składowisko. Ale tylko ci, którzy mają podpisaną umowę na wywóz nieczystości.

- Z nikim nie mam podpisanej umowy. A to oznacza, że nie mogę za darmo pozbyć się śmieci na trzebińskim składowisku. To niesprawiedliwe! - oburza się Władysław Szubel z Młoszowej.

Twierdzi, że przez cały rok nie produkuje śmieci. Ma problem jedynie z popiołem z pieca grzewczego.

- Dotąd, właśnie raz do roku, w ramach bezpłatnej zbiórki odpadów, cały popiół oddawałem na składowisko. Zresztą, nie tylko popiół. Jak mi sąsiedzi na pole śmieci podrzucili, to sam wszystko sprzątałem, a potem na wysypisko przywoziłem, bo nic mnie to nie kosztowało. A teraz mam za to płacić?! - dziwi się Władysław Szubel.

Również radny Emil Godyń z Młoszowej uważa, że wszyscy mieszkańcy, nie tylko ci z podpisaną umową, powinni mieć możliwość bezpłatnego oddania na wysypisko odpadów komunalnych.

- Lepiej otworzyć miejskie składowisko dla wszystkich, bo inaczej tylko więcej dzikich wysypisk w gminie powstanie - argumentuje radny Godyń.

Bezpłatna zbiórka odpadów na składowisku to bonus dla tych, którzy mają podpisaną umowę na wywóz nieczystości i regularnie za to płacą. Nie mogą z niego skorzystać ci, którzy przez cały rok nie płacą za śmieci, bo palą je w piecach, podrzucają na osiedlowe śmietniki bądź do lasu.

- Nie ma człowieka, który w obecnych czasach nie produkowałby odpadów. Jeśli ktoś tylko raz do roku wywozi na składowisko popiół, to chyba ma prywatną spalarnię śmieci w domu - przewodniczący gminnej komisji ochrony środowiska w Trzebini Grzegorz Boryczko zgadza się, by tylko mieszkańcy z podpisaną umową mogli za darmo pozbyć się śmieci na miejskim wysypisku. Bo to dla nich forma nagrody za to, że przez cały rok sumiennie płacą za wywóz nieczystości.

- Wiosna to czas porządków. Mieszkańcy sprzątają piwnice, strychy, ogrody. Tych śmieci produkują więcej. Nie chcemy, by zgrabioną trawę czy gałęzie palili na posesjach. Dlatego dajemy im możliwość pozbycia się ich nieodpłatnie na składowisku. Zbiórkę organizujemy jednak wyłącznie dla tych, którzy stosują się do zatwierdzonego przez radę regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie - potwierdza Agnieszka Malczyk, kierowniczka referatu gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Trzebini.
(AJ)

Bezpłatnie pozbądź się odpadów
Na miejskie składowisko przy ul. Piłsudskiego w Trzebini mieszkańcy gminy odpady mogą przywozić w najbliższy piątek i sobotę (3 i 4 kwietnia), w godz. 8 - 16. Przyjmowane będą od nich wszelkie odpady komunalne za wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego (AGD, RTV oraz komputerowego), gruzu budowlanego, elementów rozbiórkowych i odpadów wielkogabarytowych.
Warunkiem bezpłatnego pozbycia się śmieci jest przedstawienie umowy na wywóz nieczystości oraz opłaconych rachunków za odbiór odpadów.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 13 (881)
  • Data wydania: 01.04.09

Kup e-gazetę!