Nie masz konta? Zarejestruj się

Burmistrz ma blachę

16.07.2008 00:00
Jeśli mieszkaniec Alwerni złoży teraz wniosek o wywóz eternitu, to może liczyć na pozbycie się odpadów w przyszłym roku. To jednak wersja bardzo optymistyczna. Realistyczna podpowiada 2010 r.

Jeśli mieszkaniec Alwerni złoży teraz wniosek o wywóz eternitu, to może liczyć na pozbycie się odpadów w przyszłym roku. To jednak wersja bardzo optymistyczna. Realistyczna podpowiada 2010 r.

W kolejce czeka ok. 120 posesji. W tym roku na azbestowe porządki zaplanowano w budżecie gminy 10 tys. zł, powiat dał 25 tys. zł. To wystarczy na zrealizowanie ok. 50 wniosków. Wywozem zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu.

- Jestem w dobrej sytuacji, bo nie otrzymałem kiedyś przydziału na eternit i pokryłem dom blachą - mówi burmistrz Jan Rychlik.

Twierdzi, że w przyszłym roku postara się o większe kwoty na wywóz azbestu. Mieszkańcom radzi, aby nie zwlekali ze składaniem wniosków na dzienniku podawczym w urzędzie miejskim.
(low)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 29 (845)
  • Data wydania: 16.07.08

Kup e-gazetę!