Nie masz konta? Zarejestruj się

Kiedy potanieje woda?

20.02.2008 00:00
Wodociągami zarządza nowa spółka. Spółką zarządza nowy prezes. Anna Kopińska, prezes spółki Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne w Babicach, pracowała m.in. w Powiatowym Urzędzie Pracy i libiąskim komisariacie policji. Jest specjalistą prawa administracyjnego.

Wodociągami zarządza nowa spółka. Spółką zarządza nowy prezes. Anna Kopińska, prezes spółki Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne w Babicach, pracowała m.in. w Powiatowym Urzędzie Pracy i libiąskim komisariacie policji. Jest specjalistą prawa administracyjnego.

4 lutego Zgromadzenie Wspólników spółki Przesiębiorstwo Wodociągowo Kanalizacyjne w Babicach wybrało nową radę nadzorczą, a ta wyłoniła nowy zarząd. Pojawiły się nowe twarze, zmniejszyła się liczba zarządu z trzech do dwóch osób.

Kiedy Roman Warchoł obejmował urząd wójta Babic, gmina miała zaledwie 30 procent udziałów w Gospodarce Komunalnej sp. z o.o. Pozostałych 70 proc. należało do prywatnych udziałowców.

- Partnerstwo publiczno-prywatne zostało wtedy nieco przesłodzone – konkluduje wójt.

Reorganizacja i doposażenie
Nie podobało mu się to, że gmina nie miała nad spółką żadnej kontroli.

- Niektórzy prywatni udziałowcy blokowali rozwój firmy, więc wypowiedziałem jej umowę dzierżawy wodociągów – wyjaśnia Warchoł.
Powołał nową spółkę o nazwie: Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne w Babicach. W spółce prywatni udziałowcy mają jedynie 28 proc. udziałów. Resztę posiada gmina.

- Moim założeniem było utworzenie firmy zarządzającej wodociągami, z których będzie czerpać korzyść, ale równocześnie będzie inwestować w sieć wodociągową – zaznacza Warchoł.

Sugeruje, że spółka PWK w Babicach winna się zająć rozbudową sieci kanalizacyjnej i sięganiem po dotacje unijne.

- Gmina będzie jej w tym pomagać – dodaje wójt.

Dumna pani prezes
Reorganizację i doposażenie spółki zapowiada nowa prezes, Anna Kopińska, która piastuje to stanowisko od kilku tygodni. Jest jedną z kilku nowych osób w spółce.

Radni pierwszy raz zobaczyli nową panią prezes na sesji 13 lutego. Zadawali jej mnóstwo pytań dotyczących kariery zawodowej, wykształcenia i planów związanych ze spółką, ale Kopińska nie była zbyt rozmowna. Powiedziała jedynie, że jej największym sukcesem życiowym jest 11-letnia działalność charytatywna, i że najbardziej jest dumna z tego, iż jest animatorem w organizacjach kościelnych oraz kuratorem społecznym.

Obawy radnych
O jej dokonaniach na tej płaszczyźnie radni nie chcieli słuchać. Woleli dociekać konkretów, związanych z gminą Babice.

- Kiedy woda potanieje? Kiedy Mętków będzie zasilany z ujęcia wodnego Potroście? - zagadywał Henryk Baluś, wiceprzewodniczący rady.

Odpowiedzi nie usłyszał.

- Czy ma pani doświadczenie w pracy na kierowniczych stanowiskach? - radni nie dawali za wygraną.

- Pracowałam w trzech zakładach, ale na stanowisku kierowniczym jestem pierwszy raz. Myślę jednak, że nabyłam stosownego doświadczenia – odparła Anna Kopińska.

- Boimy się o przyszłość naszej spółki, bo ta pani nigdy wcześniej nie miała do czynienia z taką pracą – mówiono potem w kuluarach.

Kopińska zapowiada więcej konkretów, ale w swoim czasie. Na razie poznaje realia gminy Babice i spółki.
Klaudia Remsak

*****
Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Babicach tworzą: Anna Kopińska (prezes) i Jacek Paprot (członek zarządu). W skład rady nadzorczej wchodzą: Marek Niczyporuk (przewodniczący), Andrzej Szymkiewicz (wiceprzewodniczący) i Paweł Cieślicki (sekretarz).

Na zdjęciu: Prezes Anna Kopińska

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 8 (824)
  • Data wydania: 20.02.08

Kup e-gazetę!