Nie masz konta? Zarejestruj się

Co słychać u posła Tadeusza Arkita?

30.01.2008 00:00
Myślałem, że jako poseł, powracając z sesji sejmu w Warszawie, tu, na miejscu, będę miał więcej czasu, niż jako burmistrz. Rzeczywistość trochę zweryfikowała to moje przekonanie - mówi poseł PO Tadeusz Arkit, pokazując kalendarz wypełniony terminami spotkań.

Myślałem, że jako poseł, powracając z sesji sejmu w Warszawie, tu, na miejscu, będę miał więcej czasu, niż jako burmistrz. Rzeczywistość trochę zweryfikowała to moje przekonanie - mówi poseł PO Tadeusz Arkit, pokazując kalendarz wypełniony terminami spotkań.

Postawił sobie ambitny cel: cotygodniowe, dwugodzinne dyżury – w poniedziałki od godz. 15 do 17 - w swoim biurze poselskim w Libiążu. Jak dotąd raczej udaje mu się tego postanowienia dotrzymywać.

- Zdarzyło się chyba raz, czy dwa, że wypadło mi w tym czasie jakieś spotkanie w terenie, ale staram się tak umawiać, żebym w wyznaczonym terminie był obecny w biurze – zapewnia.

Po kolędzie…
A powiat chrzanowski, który w ostatnich latach nie miał swojego posła, jest najwyraźniej spragniony kontaktów ze swoim człowiekiem w parlamencie. Toteż Arkit ma już w kajecie zapisanych kilka spraw, o lobbowianie których jest proszony przez swoich kolegów „z terenu”.
Na liście jest i Rafineria Trzebinia, i problem rekultywacji zbiornika w Górce. O perspektywie budowy dwóch rond (przebudowa ronda w Chrzanowie oraz budowa ronda w Trzebini, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Pułaskiego) rozmawiali z nim burmistrzowie Adam Adamczyk i Ryszard Kosowski. Odwiedzili nawet wspólnie w tej sprawie dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Wygląda na to, że obydwa ronda mają szansę powstać w tym roku - informuje poseł.

W najbliższym czasie zaplanował spotkanie z burmistrzem Alwerni i wójtem Babic.

Filia w Chrzanowie
Z posłem Arkitem niedługo będzie też można spotkać się w Chrzanowie. Filia jego biura poselskiego powstać ma w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy alei Henryka. Otwarcie przewidziano na połowę lutego. Ma je dzielić z senatorem Januszem Sepiołem.
- Filia ta będzie spełniać funkcję pomocniczą i nie planuję w niej cotygodniowych dyżurów, jak to ma miejsce w moim biurze w Libiążu – zapowiada Arkit. - Jeśli więc ktoś będzie się chciał ze mną w Chrzanowie spotkać, lepiej wcześniej umówić się telefonicznie.

Dopytuje o Świnną Porębę i podatek śmieciowy
Na stronie internetowej sejmu (www.sejm.gov.pl ) można przeczytać informacje na temat składanych przez Arkita zapytań i interpelacji.
Dopytywał więc o przebieg prac przy budowie zbiornika wodnego Świnna Poręba, o poprawę odbioru TVP Kraków na obszarze powiatów: gorlickiego, olkuskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego, o nowe dokumentowanie rozliczeń delegacji służbowych.
Złożył również interpelację na temat zmiany przepisów umożliwiających przejęcie przez radę gminy obowiązków w zakresie odbioru i utylizacji odpadów komunalnych, oraz ustalenie z tego tytułu powszechnej, zryczałtowanej opłaty dla gospodarstw domowych, czyli potocznie mówiąc: podatku śmieciowego.
Grażyna Kaim

Na zdjęciu: Tadeusz Arkit nad swoim kalendarzem, szczelnie wypełnionym terminami spotkań


Biuro poselskie Tadeusza Arkita mieści się w Libiążu, przy ul. 1 Maja 8.
Czynne jest w poniedziałki, w godz. 10-17; we wtorki, środy i czwartki, w godz. 10-16; w piątki, w godz. 10-15. Do biura można też zadzwonić: 032-627-10-24.




Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 5 (821)
  • Data wydania: 30.01.08

Kup e-gazetę!