Nie masz konta? Zarejestruj się

Do sierpnia skończą

19.12.2007 00:00
Jeszcze w tym roku ruch samochodowy z mostu na Krzeszówce przeniesiony będzie na most tymczasowy, wybudowany nieopodal. Także tam ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Jeszcze w tym roku ruch samochodowy z mostu na Krzeszówce przeniesiony będzie na tymczasowy, wybudowany nieopodal. Także tam ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Do sierpnia przyszłego roku przewidziano rozbiórkę starego mostu i budowę nowego na drodze krajowej 79, przy wyjeździe z Krzeszowic, na wysokości Nawojowej Góry.

- Będzie miał 32 m długości. Znajdą się na nim również chodniki. Podniesiona będzie jego nośność z 20 do 50 ton – informuje rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Magdalena Chacaga.

Inwestycja, o którą zabiegano od wielu lat, kosztować będzie ponad 7,7 mln zł. W całości pokryje ją GDDKiA.

- Prace trwają już od sierpnia. Jednak dopiero po przeniesieniu ruchu na most tymczasowy będziemy mogli rozpocząć najbardziej oczekiwaną część inwestycji – dodaje Magdalena Chacaga.
(E)

Na zdjęciu: Trwa niekończący się remont mostu przy wyjeździe z Krzeszowic

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (816)
  • Data wydania: 19.12.07

Kup e-gazetę!