Nie masz konta? Zarejestruj się

Zmiana na Plus

14.11.2007 00:00
Myślę, że większość mieszkańców chciała, żeby w końcu powstał w Alwerni supermarket. Mam nadzieję, że inwestycja ta pokaże gminę w lepszym świetle - mówi Tomasz Baran, współwłaściciel firmy Retrans z Regulic, do której należy obiekt przy ul. Mickiewicza w Alwerni, wynajmowany sieci supermarketów Plus.

Rozmowa z Tomaszem Baranem.

Łukasz Dulowski: Często robi pan zakupy w marketach?

- Dość często. Do tej pory zazwyczaj jeździłem do Chrzanowa, teraz na pewno będę też kupował w supermarkecie w Alwerni.

Co kupuje pan w marketach?

- Właściwie wszystko, ponieważ jest tam szeroki asortyment, a ceny są adekwatne do jakości towarów.

Rozumiem, że również panu, jako mieszkańcowi gminy Alwernia, brakowało na jej terenie takiego obiektu handlowego.

- Oczywiście, że tak. Myślę, że większość mieszkańców chciała, żeby w końcu powstał w Alwerni supermarket. Zresztą, nieraz o tym słyszałem od różnych osób.

I te właśnie głosy mieszkańców zadecydowały o wybudowaniu, w miejscu wyburzonego motelu „U Włodarza”, obiektu pod supermarket?

- Na pewno miały na to duży wpływ. Może na chwilę wrócę do historii. W lipcu 2003 roku spółka Retrans zakupiła motel „U Włodarza”. Zamierzaliśmy tam urządzić zajazd turystyczny na wysokim poziomie. Nawet otrzymaliśmy już pozwolenie na przebudowę i rozbudowę dotychczasowego obiektu. Jednak w 2004 roku zrobiło się głośno wokół planowanej budowy spalarni kości zwierzęcych na terenie zakładów chemicznych (inwestorem miała być sosnowiecka grupa kapitałowa Duda-Bis, produkująca m.in. mięso i wędliny - dop. red.). Stwierdziliśmy, że takie sąsiedztwo dla zajazdu turystycznego może tylko pogorszyć jego wynik ekonomiczny. Postanowiliśmy poczekać z tą inwestycją na rozstrzygnięcie sytuacji. Ostatecznie spalarnia nie powstała. Niestety, w styczniu 2006 roku motel „U Włodarza” niespodziewanie spłonął (prokuratura ustaliła, że było to podpalenie - dop. red.). Rozebraliśmy ruiny, uporządkowaliśmy teren. Zaczęliśmy dostawać oferty, między innymi od sieci POLOmarket i Biedronka, dotyczące budowy obiektu handlowego. Ostatecznie wybraliśmy sieć supermarketów Plus, z którą podpisaliśmy umowę na wynajem do 2017 roku. Mam nadzieję, że ta inwestycja pokaże Alwernię w lepszym świetle; jako gminę, w której coś się dzieje.

Jako przedsiębiorca - ma pan jeszcze inne pomysły, poszerzające ofertę dla mieszkańców Alwerni?

- W przyszłym roku powstanie obok supermarketu stacja benzynowa.
Rozmawiał Łukasz Dulowski


Warto wiedzieć 

 Uroczyste otwarcie supermarketu sieci Plus przy ul. Mickiewicza w Alwerni - 15 listopada, godz. 7.30 
 Powierzchnia handlowa - 990 metrów kwadratowych 
 Projektant obiektu - firma Progresbud z Chrzanowa 
 Wykonawca - przedsiębiorstwo Igloobud z Dębicy 
 Właściciel - firma Retrans z Regulic

Na zdjęciu: Nowy supermarket sieci Plus przy ul. Mickiewicza w Alwerni

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (811)
  • Data wydania: 14.11.07

Kup e-gazetę!