Nie masz konta? Zarejestruj się

Mogą tylko prosić

14.11.2007 00:00
Mały Rynek w Trzebini miał być ozdobą miasta, tymczasem je szpeci.

Jak wymusić na właścicielach niewykończonych pawilonów, stojących w obrębie Małego Rynku, ich zagospodarowanie? – ten temat wciąż przewija się na sesjach rady.

Większość budynków jest ładnie wykończona. Ale wśród nich są też obiekty w stanie surowym, które strasząc zabitymi dechami otworami okien, stoją puste.

- Jedni wyłożyli własne pieniądze na wykończenie tych obiektów i prowadzą tam działalność gospodarczą. Drudzy nic z tymi budynkami nie robią, przez co całość sprawia bardzo przygnębiające wrażenie – zwraca uwagę radny Andrzej Pypno.

- Czy gmina nie może ich jakoś zmusić do zagospodarowania budynków? – pyta.

Niestety, nie. Zgodnie z umową, osoby, które wygrały przetarg na pawilony handlowe przy Małym Rynku, prawo użytkowania wieczystego mogły przemianować na prawo własności. I tak też zrobiły. Przez co teraz do budynków przy Małym Rynku gmina nie może sobie rościć żadnych praw.

Burmistrz Adam Adamczyk:
- Zawsze znajdą się osoby, które robią inaczej, niż byśmy tego chcieli. Dziś gmina nie ma jednak prawa, żeby ich administracyjnie stamtąd przegonić. Możemy tylko dotrzeć do tych ludzi i grzecznie poprosić, by wykończyli postawione przez nas pawilony, bo odstraszają klientów tym, którzy zainwestowali tam pieniądze.
(ana)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (811)
  • Data wydania: 14.11.07

Kup e-gazetę!