Nie masz konta? Zarejestruj się

Kuleczki albo 20.000 zł

14.11.2007 00:00
Rozmowa z Joanną Wątrobą, dyrektorem wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Chrzanowie

Rozmowa z Joanną Wątrobą, dyrektorem wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Chrzanowie

Bogumił Kurylczyk: Zaprojektowane przez wydział promocji po kosztach własnych logo powiatu wzbudziło kontrowersje, bo radni wyśmiali zdobiące go, trzy kolorowe kuleczki...

- Kulki mają takie same kolory, jak te, trzymane przez św. Mikołaj w herbie powiatu. Według legendy symbolizują one dary, którymi święty obdarzał panny ubogie, nieposiadające posagu.

Nasz powiat ani panną, ani ubogą, raczej nie jest.

- Dlatego kulki na logo symbolizowały nasze jeziora (niebieska), bliskość Śląska i słońce (żółta), oraz bliskość Krakowa i Małopolskę (czerwona).

Ale widać, co wolno świętemu, tego nie wolno wydziałowi promocji.

- To był tylko wstępny projekt. Przy niczym się nie upieramy. Nie będziemy więc zastępować kuleczek, na przykład, trójkącikami. Za zgodą zarządu powiatu rozpisujemy konkurs na logo.

Logo wykonane przez profesjonalną firmę kosztuje niemało.

- Planujemy, że nagroda dla zwycięzcy wyniesie 20.000 zł. Takie są obecnie ceny za dobre projekty graficzne.

I zasugerujecie uczestnikom konkursu, by wyciągając nauczkę z waszego przypadku, nie inspirowali się kuleczkami św. Mikołaja?

- Nie zasugerujemy żadnych, konkretnych rozwiązań. To przecież konkurs. A najlepszą pracę wybierze komisja.


Na zdjęciu: - Kuleczki na projekcie logo powiatu wzięły się z umieszczonego na naszym herbie wizerunku św. Mikołaja - wyjaśnia Joanna Wątroba, dyrektor wydziału promocji starostwa.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (811)
  • Data wydania: 14.11.07

Kup e-gazetę!