Nie masz konta? Zarejestruj się

Dobro mieszkańców

03.10.2007 00:00
To nie żadna walka o stołek. Szanuję swojego jedynego kontrkandydata i wiem, że jeśli mieszkańcy wybiorą jego, to i tak będziemy sobie pomagać, jak do tej pory – zapewniają jednogłośnie Andrzej Pactwa i Halina Ławczys.
To nie żadna walka o stołek. Szanuję swojego jedynego kontrkandydata i wiem, że jeśli mieszkańcy wybiorą jego, to i tak będziemy sobie pomagać, jak do tej pory – zapewniają jednogłośnie Andrzej Pactwa i Halina Ławczys.
24 września minął termin składania do urzędu miejskiego zgłoszeń kandydatów na sołtysa. Jest ich dwóch: Andrzej Pactwa, obecny sołtys i Halina Ławczys, radna.
Oboje deklarują zrobić wszystko, by polepszyć życie mieszkańców wsi. Twierdzą, że wiedzą jak.

Ławczys - autorytetem
- Znam świetnie problemy Gromcan. Tutaj się urodziłam i wychowałam. Od lat pracuję jako pielęgniarka. Ludzie przychodzą do mnie z różnymi problemami, nie tylko zdrowotnymi. Głosując na mnie w wyborach do rady, zaufali mi. Praca w radzie sołeckiej też jest prawdziwą szkołą. Nie ukrywam, że obecny sołtys jest dla mnie autorytetem. Wiele się od niego nauczyłam. Dziś wiem, że mogłabym zrobić dla tej wsi wiele więcej – przekonuje Halina Ławczys.
Jako pani sołtys będzie zabiegać o odwodnienie wsi.
- Nie zatopi nas Wisła, bo wały przeciwpowodziowe już gotowe, ale zaleją nas wody gruntowe. Wieś nie ma odwodnienia, a to priorytet. Wiem już jak rozwiązać ten problem i skąd wziąć pieniądze na realizację tej inwestycji. Nie chcę jednak jeszcze zdradzać szczegółów – deklaruje kandydatka. Zaznacza, że na swoim koncie ma już kilka zrealizowanych pomysłów.
- Remont świetlicy LCK, dach i przewiązka w zespole szkół. Właśnie zaczął się remont biblioteki w Gromcu – wymienia.

Pactwa – mocny przeciwnik
Andrzej Pactwa sołtysuje już drugą kadencję. Nie chce jednak rozstawać się z tą funkcją.
- Jak oceniam swoje szanse? Średnio. Wiem, że jest wielu zadowolonych z mojej pracy. Mam jednak mocnego przeciwnika. Pani Halinka jest tutaj bardzo lubiana, ma wielką rodzinę. Ja mieszkam w Gromcu od 31 lat. Poza tym jest radną. Mnie, niestety, wyborcy nie wybrali. Oczywiście mogę się pochwalić wieloma sukcesami. Największy to budowa wałów. To moja duma. Udało się też zmodernizować stadion sportowy, którego zazdroszczą nam nawet duże miasta. Drużyna piłki nożnej jest jedną z najlepszych wiejskich zespołów w okolicy. Niedawno powstała drużyna juniorek. Również dziewczęta kopią piłkę. Za mojej kadencji zbudowano przedszkole. Pamiętam głosy sprzeciwu. Mówiono, że to strata pieniędzy. Dziś brakuje miejsc dla dzieci – wylicza Andrzej Pactwa. Jest też świadomy swoich porażek.
- Nie udało się zrobić porządnego odwodnienia. Drogi, choć wyremontowane, też pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli mieszkańcy wybiorą mnie ponownie, zrobię wszystko, by dotrzymać słowa – deklaruje.
Kandydaci uśmiechają się do siebie serdecznie. Zapewniają, że nie będą ze sobą walczyć, a wspierać się wzajemnie.
- Lubimy się od lat. Będziemy czekać na decyzję wyborców. Obojgu nam chodzi przecież o dobro mieszkańców – przekonują.
Magdalena Balicka

Na zdjęciu: Halina Ławczys i Andrzej Pactwa. Kto z nich zostanie nowym sołtysem Gromca, mieszkańcy wsi zadecydują 14 października

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 40 (805)
  • Data wydania: 03.10.07

Kup e-gazetę!