Nie masz konta? Zarejestruj się

Z apelem do Kaczyńskiego

23.05.2007 00:00
Chcę, żeby jak najszybszą budowę zjazdu z autostrady A4 (w Nieporazie), poparli lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy – mówi Jan Rychlik, burmistrz Alwerni.
Chcę, żeby jak najszybszą budowę zjazdu z autostrady A4 (w Nieporazie), poparli lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy – mówi Jan Rychlik, burmistrz Alwerni.
Przed miesiącem o budowie zjazdu dyskutowano w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Niedawno w tej samej sprawie przyjmował gości burmistrz Jan Rychlik. W urzędzie byli bezpośrednio zainteresowani inwestycją właściciele firm. Pomoc zadeklarowali obecni na spotkaniu posłowie PiS: Beata Szydło i Andrzej Adamczyk.
- Chcę, żeby również przedsiębiorcy wystąpili do premiera rządu z apelem o jak najszybszą budowę zjazdu. Na najbliższej sesji zostanie podjęta uchwała rady miejskiej, popierająca tę inwestycję. Też prześlemy ją do premiera – zapowiada burmistrz Jan Rychlik. – Planuję sporządzić listę z podpisami mieszkańców, domagających się zjazdu. To będzie akcent społeczny – dodaje.
W ostatnią niedzielę, 20 maja, Rychlik rozmawiał m.in. o budowie zjazdu z goszczącym w Alwerni Pawłem Kowalem, wiceministrem spraw zagranicznych. Kowal obiecuje pomoc. Szkopuł w tym, że umowa zawarta pomiędzy rządem RP a koncesjonariuszem autostrady A4 – Stalexportem, wyklucza możliwość dofinansowania takiej budowy przez Skarb Państwa.
(ŁD)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 21 (786)
  • Data wydania: 23.05.07

Kup e-gazetę!