Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowicki peron PKP ożywa

16.05.2007 00:00
Chcesz za darmo gazetę do poczytania w pociągu? A może chcesz pozbyć się przeczytanego już egzemplarza? Zajrzyj do antykwariatu na peronie dworca PKP w Krzeszowicach.
Chcesz za darmo gazetę do poczytania w pociągu? A może chcesz pozbyć się przeczytanego już egzemplarza? Zajrzyj do antykwariatu na peronie dworca PKP w Krzeszowicach.
Tam od niedawna możesz nie tylko kupić tanią książkę, ale także, czekając na pociąg, wypić kawę i skorzystać z jedynej w okolicy dworca toalety.
Od kilku tygodni pomieszczenia dworca zaczynają ożywać. Dla dzieci prowadzone są zajęcia plastyczne. Niedługo podobne warsztaty ruszą dla dorosłych. Prowadzi je nauczyciel Ilona Milewska. Pierwsze wykonane przez maluchy eksponaty z gliny stoją już na półkach. Piętrzą się na nich również maskotki, przeznaczone dla najmłodszych pasażerów, oczekujących na pociąg.
- Na razie pasażerowie zaglądają do nas bardzo nieśmiało, dlatego nieraz stoimy z koleżanką przed drzwiami i zapraszamy do środka. Myślę, że z czasem to się zmieni – mówi z nadzieją inicjatorka ożywienia krzeszowickiego dworca, Ulla Pałka.
Właścicielka antykwariatu prowadzi także tzw. bank wymiany usług.
- To taka przysługa za przysługę. Ja pilnuję czyjegoś dziecka, a ktoś w zamian np. piecze mi ciasto albo robi zakupy – tłumaczy Ulla Pałka.
(e)

Na zdjęciu: Na razie pasażerowie zaglądają do nas bardzo nieśmiało. Myślę, że z czasem to się zmieni – mówi Ulla Pałka

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 20 (785)
  • Data wydania: 16.05.07

Kup e-gazetę!