Nie masz konta? Zarejestruj się

Nowe narzędzia dla czytelników

30.04.2007 00:00
PATRONAT PRASOWY "PRZEŁOMU" Lekcje biblioteczne, warsztaty językowe, prezentacje usług internetowych - to niektóre z wielu propozycji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie z okazji Tygodnia Bibliotek.
PATRONAT PRASOWY "PRZEŁOMU"

Lekcje biblioteczne, warsztaty językowe, prezentacje usług internetowych - to niektóre z wielu propozycji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie z okazji Tygodnia Bibliotek.
Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Biblioteka mojego wieku”. W jego trakcie, od 7 do 13 maja, będzie można poznać nowoczesne narzędzia wyszukiwania informacji i korzystania ze zbiorów. W programie są m.in.
- cykl lekcji bibliotecznych - dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych, poświęconych korzystaniu z najnowszych narzędzi do wyszukiwania informacji,
- nauka podstaw obsługi komputera dla seniorów,
- konferencja dla bibliotekarzy z powiatu chrzanowskiego,
- warsztaty językowe,
- prezentacja nowej wersji internetowej strony biblioteki.
- Pokażemy także katalog centralny naszej biblioteki, udostępniony na platformie FIDKAR M@ŁOPOLSKI. Dzięki temu czytelnicy z innych miast będą mogli przeszukiwać nasze zbiory - mówi Lucyna Kumala, dyrektor MBP w Chrzanowie (na zdjęciu).
(ski)

Program Tygodnia Bibliotek
7 maja, poniedziałek

Udostępnienie nowej wersji strony internetowej MBP w Chrzanowie, wzbogaconej o dodatkowe narzędzia umożliwiające: interaktywny kontakt z użytkownikiem, dostarczanie użytkownikom najbardziej aktualnych informacji z biblioteki, wszystkich jej agend i filii.
Miejsce: strona biblioteki www.mbp.chrzanow.pl  

Udostępnienie katalogu centralnego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie na platformie FIDKAR M@ŁOPOLSKI w serwisie Rozproszony Katalog Małopolski.
Miejsce: RK@M FIDKAR M@ŁOPOLSKI

MBP, Czytelnia Naukowa, al. Henryka 30
godz. 8.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół gimnazjalnych.
godz. 9.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół podstawowych.

8 maja, wtorek
MBP, Czytelnia Naukowa, al. Henryka 30
godz. 8.00
Senior przy komputerze cz.1 – kurs komputerowy dla osób starszych.

MBP, Sala Marmurowa, al. Henryka 30
godz. 10.00-14.30
Konferencja dla bibliotekarzy powiatu chrzanowskiego
W programie konferencji:
1. Fidkar Małopolski jako przykład zorganizowania katalogu rozproszonego w Małopolsce – Wojciech Kowalewski (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie)
2. Małopolska Biblioteka Cyfrowa-regionalne repozytorium cyfrowe – Wojciech Kowalewski (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie)
3. Uśmiech – cel, zadanie, nagroda? – w relacji z czytelnikiem – Małgorzata Kisilowska (Uniwersytet Warszawski, Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych)
4. Bibliografia Regionalna Powiatu Chrzanowskiego – promocja kolejnego zeszytu wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie

9 maja, środa
MBP, Czytelnia Naukowa, al. Henryka 30
godz.8.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół gimnazjalnych
godz.9.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół podstawowych

10 maja, czwartek
MBP, Czytelnia Naukowa, al. Henryka 30
godz. 8.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć – lekcja biblioteczna dla uczniów szkół gimnazjalnych.
godz. 9.00
Senior przy komputerze cz. 2.

11 maja, piątek
MBP, Czytelnia Naukowa, al. Henryka 30
godz. 8.00
Moja Biblioteka – możliwości, o których warto wiedzieć– lekcja biblioteczna dla uczniów szkół gimnazjalnych.
godz. 9.00
Senior przy komputerze cz.3.

MBP, Klub Literacki, al. Henryka 30
godz. 10.00
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i otwarcie wystawy pt. „Biblioteka mojego wieku”.
godz. 16.00
W świecie książki – z wizytą w bibliotece – warsztaty językowe z cyklu „Porozmawiajmy po niemiecku”: praca z tekstem „Buchboutique”, prezentacja strony Biblioteki Narodowej we Frankfurcie nad Menem oraz katalogów wybranych bibliotek niemieckich, dyskusja na temat roli książki w życiu człowieka.

14 maja, poniedziałek
MBP, Czytelnia Czasopism, Al. Henryka 30
godz. 17.00
Spotkanie z Czesławem Wosiem - autorem wystawy Ekslibris i grafika: historia ekslibrisu, prezentacja ekspozycji, omówienie warsztatu i technik tworzenia ekslibrisów.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 18 (483)
  • Data wydania: 30.04.07

Kup e-gazetę!