Nie masz konta? Zarejestruj się

Jednogłośne absolutorium za miesiąc pracy

25.04.2007 00:00
Radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Czesławowi Bartlowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2006 r. Do końca ubiegłego roku Bartl był burmistrzem tylko przez miesiąc.
Radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Czesławowi Bartlowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2006 r. Do końca ubiegłego roku Bartl był burmistrzem tylko przez miesiąc.
- Mamy jednak kilka wniosków. Chcielibyśmy, żeby w przyszłości burmistrz je uwzględnił – podkreślił wiceprzewodniczący rady, Roman Żbik.
- Sposób prowadzenia inwestycji oświatowych może budzić wątpliwości. Nie udało się w terminie zakończyć budowy sali sportowej w Tenczynku, nie rozpoczęto nawet budowy sali w Nowej Górze. Pierwotna wersja ubiegłorocznego budżetu odbiega znacznie od tego, co ostatecznie zrealizowano. Trudno jednak obciążać obecnego burmistrza za miesiąc pracy – stwierdził radny Wacław Gregorczyk.
- Zauważyliśmy, że udział administracji w stosunku do pracowników pedagogicznych w szkołach jest bardzo duży. Konieczne są również kontrole procedur przetargowych w Zakładzie Administracji Budynków Komunalnych – dodał radny Żbik.
- Z wykazu kosztów utrzymania sołtysówek wynika, że na Dubie idą największe pieniądze. Jestem ogromnie zaskoczony, bo sołtysem we wsi jestem już cztery lata i, niestety, sołtysówki u mnie nie ma. Mieszkańców przyjmuję u siebie w domu – mówi zdziwiony Zbigniew Wąsik.
- Ja też dziś dowiedziałem się, że do dyspozycji mieliśmy 8 tys. zł. Nie widzieliśmy tych pieniędzy, a wszystkie remonty prowadziliśmy za pieniądze sołeckie – dodaje sołtys Nawojowej Góry, Marian Ryś.
- Pojawił się problem, bo ZABK administrujące sołtysówkami, dostawało na nie kasę, a teraz nie wiemy tak naprawdę, na co te pieniądze szły – stwierdził Jerzy Wieczorek.
Dochody budżetu za 2006 rok (52,7 mln zł) wykonano w 101,26 proc. Wydatki (58,3 mln zł) wykonano w 96,53 proc. Deficyt pokryto z kredytów i pożyczek. Zadłużenie gminy na 31 grudnia 2006 r. wyniosło 10,9 mln zł i było równe 17,5 proc. dochodów wykonanych w 2006 r.
(e)

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 17 (482)
  • Data wydania: 25.04.07

Kup e-gazetę!