Nie masz konta? Zarejestruj się

Kierowcy są poszukiwani

15.11.2006 00:00
Kolejna inwestycja w gminie Alwernia
Kolejna inwestycja w gminie Alwernia
Baza dla ciężarówek powstaje w Nieporazie. - Mam jeszcze kilka innych pomysłów, które – jeśli uda się zrealizować – przyniosą duże korzyści dla gminy Alwernia – mówi Bronisław Cyganik, właściciel międzynarodowej firmy transportowej Profit z siedzibą w Grojcu.
Plac o powierzchni 147 arów, przy drodze z Bolęcina do Nieporazu, został już wyrównany, częściowo przystosowany i w całości ogrodzony. Aktualnie kończą się prace przy budowie stróżówki stojącej przy bramie wjazdowej.
- W przyszłym roku zamierzam zagospodarować w całości ten plac. Chciałbym ściągnąć tutaj inne firmy. Na rozmowy o szczegółach jest jednak za wcześnie – mówi Bronisław Cyganik.
Od 1991 r. prowadzi firmę Profit z siedzibą w Grojcu, obecnie zajmującą się głównie międzynarodowym transportem towarów spożywczych.
- Dlatego wybrałem Nieporaz na bazę dla ciężarówek, ponieważ chciałem zainwestować w gminie Alwernia, choć miałem propozycje kupna działek w innych gminach. Po drugie – od siedziby firmy, czyli od Grojca, baza jest oddalona tylko o sześć kilometrów – tłumaczy. - W przyszłości, jeśli na terenie tej bazy uda mi się zrealizować kilka dodatkowych pomysłów, zatrudnienie może tutaj znaleźć nawet kilkadziesiąt osób – dodaje.
Już dzisiaj poszukuje do pracy 10 kierowców z doświadczeniem w transporcie międzynarodowym.
- Przede wszystkim oczekiwałbym od gminy, żeby współpraca z przedsiębiorcami wynikała z realnego myślenia, żeby tworzyć dobry klimat dla inwestycji. Niższe podatki są na dalszym miejscu – mówi Cyganik.
Na zdjęciu:
- Jeśli na terenie budowanej w Nieporazie bazy transportowej uda mi się zrealizować kilka dodatkowych pomysłów, to zatrudnienie może tutaj znaleźć nawet kilkadziesiąt osób – mówi Bronisław Cyganik z Grojca

Łukasz Dulowski

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej www.profit-poland.com.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (760)
  • Data wydania: 15.11.06

Kup e-gazetę!