Nie masz konta? Zarejestruj się

Interes Alwerni i Krzeszowic

15.11.2006 00:00
Jadąc z Krakowa na Śląsk, minister transportu - Jerzy Polaczek, w asyście posła Andrzeja Adamczyka, zawitał do Krzeszowic.

Jadąc z Krakowa na Śląsk, minister transportu - Jerzy Polaczek, w asyście posła Andrzeja Adamczyka, zawitał do Krzeszowic.
- W Krakowie wziął udział w konferencji dotyczącej północnego obejścia miasta. Minister zadeklarował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie partycypować w kosztach tej inwestycji. Razem z dyrektorem GDDKiA, Zbigniewem Rapciakiem, przeprowadziliśmy również debatę na temat modernizacji dróg alternatywnych wobec autostrady A4 – mówi poseł Adamczyk.
Postanowiono, że w przyszłym roku modernizowany będzie kolejny odcinek drogi 94 – tzw. trasy olkuskiej, oraz 10 km drogi 44 – przez Skawinę.
- Chciałem, żeby minister rozejrzał się trochę po Krzeszowicach. Odwiedziliśmy więc klasztor w Czernej – zdradza poseł Adamczyk.
Zatrzymali się również na remontowanym odcinku drogi krajowej 79, gdzie wraz z innymi gośćmi omawiano żywo interesujący mieszkańców temat zjazdu z autostrady A4.
- Poseł przekazał mi wszystkie dokumenty dotyczące autostrady od 1997 r. Znajdują się tam decyzje warunkujące m.in. budowę ekranów akustycznych i powstanie zjazdu. Koncesjonariusz nie dotrzymał tych warunków, będziemy więc starać się to zmienić. Myślę, że jest to możliwe, choć nie od razu – powiedział Jerzy Polaczek, spoglądając na ruchliwą ul. Kościuszki w Krzeszowicach
- Musimy doprowadzić do budowy zjazdu. Jest to wspólny interes Krzeszowic i Alwerni. Chodzi przede wszystkim o to, by tereny leżące w pobliżu otworzyć na inwestycje. Zjazd daje takie możliwości – przekonuje Andrzej Adamczyk. (es)
Na zdjęciu:
Minister transportu Jerzy Polaczek w towarzystwie posła Andrzeja Adamczyka i Marka Nawary przy ul. Krakowskiej w Krzeszowicach, będącej równocześnie drogą krajową 79.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (760)
  • Data wydania: 15.11.06

Kup e-gazetę!