Nie masz konta? Zarejestruj się

Przedsiębiorca roku

01.03.2006 00:00
Cieszy fakt, że przedsię biorcom udało się zorganizować ten plebiscyt. Kapituła oceniająca 17 zgłoszonych do niego firm nie była jednomyślna, obrady były długie i burzliwe.
Cieszy fakt, że przedsię biorcom udało się zorganizować ten plebiscyt. Kapituła oceniająca 17 zgłoszonych do niego firm nie była jednomyślna, obrady były długie i burzliwe. Rywalizacja między przedsiębiorcami ogromna, aczkolwiek, jak widać, bywają dni, że nawet konkurenci potrafią współpracować i bawić się razem. Zachęcam obecnych i tych, których tu nie ma, do udziału w przyszłorocznym konkursie – mówił podczas wręczenia statuetek zwycięzcom pierwszego lokalnego plebiscytu „Przedsiębiorca roku 2005” starosta chrzanowski, Kazimierz Boroń.
Kolejną okazją do współpracy mają być Targi Przedsiębiorczości i Pracy podczas Dni Chrzanowa. Ta impreza będzie też sprawdzianem współpracy sąsiadujących z chrzanowskim powiatów oświęcimskiego i olkuskiego.
W konkursie „Przedsiębiorca Roku 2005”, zorganizowanym przez Zrzeszenie Przedsiębiorców Ziemi Chrzanowskiej, nagrody przyznawano w trzech kategoriach: budownictwo, handel, producent. Mógł do niego przystąpić każdy członek zrzeszenia. Zgłoszone firmy oceniali przedstawiciele urzędu skarbowego, ZUS-u, PUP, starosta, i członkowie zarządu ZPZCH. To absolutny debiut zrzeszenia jako organizatora plebiscytu. Mimo drobnych potknięć, udany.

Najlepsi w branży budowlanej
Do nagrody Przedsiębiorca Roku 2005 w kategorii budownictwo nominowano firmy:

  • „KRISBUD” z Karniowic; poza działalnością podstawową w branży budowlanej wspiera akcje charytatywne, jest mecenasem kultury, udziela się zwłaszcza w odbudowie zabytkowego Pałacu w Młoszowej.

  • „MATBUD” Dudek&Dudek spółka jawna z Trzebini, to jedna z najstarszych firm rodzinnych regionu. Handluje materiałami budowlanymi, świadczy usługi transportowe. Jej wizytówką jest elegancka siedziba przy ul. Piłsudskiego w Trzebini. Firma chętnie udziela się charytatywnie.

  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „OPA-REM” Sp. z o.o. z Trzebini specjalizuje się m. in. w robotach elektrycznych. Swoim pracownikom zapewnia wysoki poziom socjalny.

    W kategorii budownictwo Przedsiębiorcą Roku 2005 została firma „MATBUD”.
    - Szczerze mówiąc, liczyłem na to, że wygram. Z całą rodziną szykowaliśmy w domu przemówienie, bo w domu zwykle żona za mnie mówi. Chciałem podziękować kapitule, panu prezesowi Stefanowi Adamczykowi, całej rodzinie, specjalnie też synowej, która niedawno urodziła mi kolejnego wnuka. Chciałbym podziękować także wszystkim klientom, byłym, obecnym i przyszłym. Szczególnie mojemu dzisiejszemu konkurentowi - panu Krzysztofowi Głuchowi z firmy „KRISBUD”. Bardzo cieszę się, że doszło do tego balu, bo takie spotkania są nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń. Znakomicie integrują – powiedział wzruszony założyciel firmy, Ryszard Dudek.

    Pięciu kandydatów, jeden zwycięzca
    W kategorii handel nominowano aż pięć firm, o dwie więcej niż przewidywał regulamin. Znak to, że ta branża jest na lokalnym rynku najlepiej rozwinięta.
    Nominowani to:
  • Zakład Wielobranżowy „MARTA” sp. z o. o. z Chrzanowa specjalizujący się m.in. w sprzedaży mrożonek i opakowań. Firma zatrudnia trzydziestu pięciu pracowników, na rynku istnieje już piętnaście lat.

  • l Firma Handlowo-Usługowa „KIN” (Supermarket „Sąsiad”) z Trzebini, znana z organizowania zabaw i akcji promocyjnych nie tylko dla pracowników, ale także dla klientów. Mimo że na rynku istnieje stosunkowo krótko, osiągnęła już dość stabilną i wysoką pozycję.
  • Hurtownia „KRYSTYNA” z Chrzanowa handlująca m.in. płytkami ściennymi i podłogowymi, armaturą. Firma o zasięgu ogólnopolskim, działalność prowadzi w Krakowie, Sosnowcu, Jaworznie i w Chrzanowie. Jej właścicielka - Krystyna Trala - została już doceniona wiele razy. Na koncie posiada m.in. takie nagrody, jak Krakowski Dukat, czy Kobieta Przedsiębiorcza 2005 przyznawana przez AVON

  • Firma „ASTIR” z Chrzanowa Renaty i Wojciecha Małodobrych prowadzi działalność o zasięgu regionalnym w zakresie handlu hurtowego artykułami spożywczymi, warzywami i owocami. Spełnia europejskie standardy. Wspiera kulturę, sport oświatę. Najbardziej ceni sobie solidarność i odpowiedzialność w kontaktach handlowych.

  • Spółka Jawna „ELIMEX” z Młoszowej. Firmę prowadzą Elżbieta Pabis, Elżbieta Lasoń i Jacek Pabis. Jej specjalnością jest sprzedaż wędlin. Osiąga bardzo dobre wyniki ekonomiczne. Jest mecenasem kultury powiatu chrzanowskiego i gminy Trzebinia.

    Statuetka Przedsiębiorcy Roku 2005 w kategorii handel stała się własnością firmy ASTIR z Chrzanowa.
    - Dziękuję kapitule za wyróżnienie. Na sukces pracujemy już siedemnaście lat. Dziękuję również pracownikom, bez których nic nie udało by się osiągnąć. To oni przyczyniają się w bardzo dużej mierze do sukcesów takich, jak ten dzisiejszy. Chciałbym również podziękować organizatorom za pomysł i pracę włożoną w to, by wszystko dopiąć na ostatni guzik i zebrać się w takim gronie jak dziś – powiedział Wojciech Małodobry, właściciel firmy.
    Drób, pianki i młyn
    Nominowani w kategorii produkcja to:
  • Hurtownia Drobiu „KOKO” z Dulowej. Firma rozwija się z roku na rok. Dziś posiada już sieć sklepów i hurtowni. Jolanta Kozyra, właścicielka firmy, zatrudnia 43 pracowników. Ponadto wspiera kulturę, sport i w oświatę.

  • Tadeusz Knapik i Sławomir Knapik z Regulic. Firma rodzinna Knapików działa w branży spożywczej na obszarze całej Polski, będąc jednym z niewielu w Małopolsce właścicieli młyna zbożowego. Istnieje od 1990 roku.

  • Firma „PIAN-POL” z Chrzanowa Włodzimierza Głowacza, zajmująca się produkcją pianki, m.in. do mebli tapicerskich, w okresie 2004-2005 aż 45% zysków przeznaczyła na modernizację.

    Statuetka najlepszej film w kategorii producent zdobi teraz siedzibę firmy „KOKO” z Dulowej.
    - Ciężko pracujemy na wyniki. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Dziękuję pracownikom, bez których trudno byłoby cokolwiek osiągnąć, i rodzinie. Cieszy mnie zorganizowanie takiego konkursu, myślę, że nagroda, która dziś przypadła mojej firmie, będzie mobilizować do dalszej działalności – powiedziała Jolanta Kozyra.
    Po ceremonii wręczenia statuetek - laureaci, nominowani, przedstawiciele władz i instytucji, oraz organizatorzy - zasiedli do stołów w restauracji Nowa w Chrzanowie. Siedzenie nie trwało jednak długo. Nie pozwolił na to zespół Damasz z Jaworzna. Wszyscy ruszyli do tańca. Weseli i szczęśliwi bawili się w ostatnia sobotę karnawału w iście gwiazdorskim stylu.
  • Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

    • Numer: 9 (723)
    • Data wydania: 01.03.06

    Kup e-gazetę!