Nie masz konta? Zarejestruj się

Obrotny w nieruchomościach

01.02.2006 00:00
- Każdy obywatel ma prawo do zakupu – twierdzi Jacek Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Libiążu. Niektórzy zastanawiają się, w jakim celu znany w okolicy kardiolog oraz przewodniczący libiąskiej rady miejskiej, Jacek Nowak, skupuje działki, w tym także gminne. Czyżby zwietrzył w tym jakiś interes?

Niektórzy zastanawiają się, w jakim celu znany w okolicy kardiolog oraz przewodniczący libiąskiej rady miejskiej, Jacek Nowak, skupuje działki, w tym także gminne. Czyżby zwietrzył w tym jakiś interes?
To pytanie nurtuje kilku naszych czytelników, którzy zastanawiają się, po co przewodniczącemu aż tyle gruntów. Spekulują, że Jacek Nowak skupuje działki, bo wie, że później będzie mógł je sprzedać, i to za znacznie lepszą cenę.
- Żadnych działek nie skupuję – ucina przewodniczący. – Po prostu, posiadam kilka nieruchomości, niektóre już od lat. Tymczasem jak człowiek pełni publiczną funkcję, do tego jest lekarzem, to wciąż jest na celowniku. Ludzi interesuje każde jego posunięcie. Niektórzy sugerują nawet, że jak coś kupił, to na pewno to sobie załatwił. A to mija się z prawdą. Dla przykładu, nabywając w 2004 roku od gminy działkę przy ul. 11 Listopada, stanąłem do przetargu, jak wszyscy. W końcu każdy obywatel ma takie prawo – komentuje.
Aktualnie, przewodniczący Jacek Nowak wraz z żoną jest współwłaścicielem domu o powierzchni 242 metrów kwadr., mieszkania o powierzchni 68 metrów kwadr. oraz dwóch garaży na Flagówce. Oprócz tego, od 1997 roku jest właścicielem działki przy ul. 11 Listopada, na której wybudował obiekt, w którym mieszczą się prywatne gabinety lekarskie.
- Kiedy uruchamiałem tam działalność gospodarczą, nawet nie objęły mnie ulgi podatkowe, wprowadzone w tym czasie przez gminę. Wyznaczona wtedy strefa aktywności, gdzie przedsiębiorcy mogli liczyć na zwolnienie z podatku, nie obejmowała bowiem mojej nieruchomości – tłumaczy.
Dwa lata temu, w drodze przetargu, nabył kolejną, należącą do gminy działkę, przy ul. 11 Listopada , o powierzchni ponad 8 arów. Grunt pod działalność gospodarczą kosztował go blisko 42 tys. zł brutto.
Wraz z żoną posiada ponadto jeszcze dwie działki budowlane. Jedną w Zawoi, a drugą przy ul. Borowej w Libiążu.
- Grunt pod zabudowę jednorodzinną przy ul. Borowej nabyłem od osób prywatnych. Coraz poważniej myślę bowiem o budowie domu. Z kolei działkę w Zawoi mam już od lat – dodaje Jacek Nowak.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 5 (719)
  • Data wydania: 01.02.06

Kup e-gazetę!