Nie masz konta? Zarejestruj się

Matura po raz drugi

18.01.2006 00:00
Wbrew euforii dyrektorów lokalnych szkół średnich, że ubiegłoroczne nowe matury uczniowie napisali świetnie, kilkudziesięciu zdaje egzamin poprawkowy.
Wbrew euforii dyrektorów lokalnych szkół średnich, że ubiegłoroczne nowe matury uczniowie napisali świetnie, kilkudziesięciu zdaje egzamin poprawkowy.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie wyznaczyła dwie chrzanowskie szkoły, w których odbywa się pisemna matura poprawkowa. To Powiatowe Centrum Edukacyjne i II Liceum Ogólnokształcące im. K. Baczyńskiego.
W PCE maturę poprawkową miało zdawać 79 osób, w tym 12 z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych, 6 z LO w Trzebini, 3 z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Trzebini, 16 z PCE w Chrzanowie, 9 z I LO w Chrzanowie, 19 z II LO w Chrzanowie, 13 z Zespołu Szkół w Libiążu i 1 z Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.
- 16 stycznia język polski w stopniu podstawowym miało zdawać 14 osób, a stawiło się siedem. Nie wiemy, ile osób przyjdzie na kolejne egzaminy – mówi Mariusz Wacławek, dyrektor PCE w Chrzanowie.
Język polski na poziomie rozszerzonym zdawała tylko jedna osoba: Karolina Kołacz, absolwentka II LO w Chrzanowie.
Wynik, jaki osiągnęła w maju, pozwolił jej dostać się na studia dzienne – filologię polską na UJ.
- Jednak chcę mieć jeszcze więcej punktów, by móc zdawać na kolejny kierunek. Dlatego postanowiłam spróbować. Jeśli mi się nie uda, nic nie stracę. Mogę tylko zyskać – mówi Karolina.
Egzaminy ustne odbywają się w poszczególnych szkołach w powiecie. Wyniki z matury poprawkowej będą znane 28 lutego.
Klaudia Remsak

 W województwie małopolskim poprawkową maturę pisemną zdają 4.294 osoby, w tym 801 na wyższą ocenę, a 3.493 - by w ogóle zaliczyć dany przedmiot. Maturę ustną natomiast zdają 1.133 osoby, w tym tylko 7 poprawia ocenę na lepszą.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 3 (717)
  • Data wydania: 18.01.06

Kup e-gazetę!