Nowy Duch w Libiążu

16.11.2005 00:00
Pod wodzą nowego trenera, Krzysztofa Ducha, gracze Janiny na zakończenie rundy wreszcie wygrali.
Pod wodzą nowego trenera, Krzysztofa Ducha, gracze Janiny na zakończenie rundy wreszcie wygrali. W najskromniejszych rozmiarach libiążanie pokonali Iskrę Brzezinka.
17. kolejka:
Unia Kwaczała – Orzeł Balin 1-3 (0-3)
0-1 Sermak (12), 0-2 Palka (21), 0-3 Palka (33), 1-3 W. Paw (56, karny)
Kwaczała: Szewczyk – A. Rożnawski, Chylaszek, W. Paw, M. Rożnawski – M. Paw, Sakłak, Sieprawski, Kapusta – Ficek, Pierzynka
Balin: Kolbiarz – Kania, Podralski, Liszka, Burbeło – Król (78. Broncel), Sermak, Wiśniowski, Palka (84. Jankowski) – P. Lichota (60. Stępień), Wierzbic (64. Jasicki)
W pierwszej połowie goście urządzili sobie ostre strzelanie. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu Wierzbica strzałem z bliska zamknął akcję Sermak. Dwa kolejne gole były dziełem Palki. Najpierw trafił do siatki głową po centrze Króla, a w 33. minucie dobił uderzenie Wierzbica, po którym piłka odbiła się od słupka. Z kolei na bramkę Orła szarżowali Ficek i Sieprawski, ale bez powodzenia. Po zmianie stron gra się wyrównała. W 56. minucie po wrzutce z wolnego sędzia dopatrzył się faulu na M. Rożnawskim i podyktował karnego. Na bramkę zamienił go W. Paw. Niedługo potem po dośrodkowaniu Ficka minimalnie niecelnie strzelał z woleja M. Rożnawski. W 66. minucie z rzutu wolnego pośredniego wykonywanego w narożniku pola karnego Król uderzył w poprzeczkę. W 68. minucie Jasicki wbiegł w pole karne, ale zamiast w długi, uderzył w krótki róg i piłka padła łupem Szewczyka. W 70. minucie uderzenie Pierzynki Kolbiarz z trudem wybił na róg. W 84. minucie Wiśniowski zdecydował się na uderzenie z ponad 25 metrów, ale bramkarz gospodarzy znów był na posterunku.
- Zagraliśmy dobry mecz. Cieszy wygrana na zakończenie sezonu – skwitował po końcowym gwizdku szkoleniowiec gości Robert Smok.
Nadwiślanin Gromiec – Iskra Klecza Dolna 2-2 (1-0)
1-0 Adamczyk (26), 2-0 Pawlik (68), 2-1 Dobisz (82), 2-2 Niewidok (90, karny)
Gromiec: Księżarczyk – Malik, Szyjka, Zajas, Kurek, - Adamczyk, Kania, Ł. Pactwa, M. Pactwa (68. Dębosz) – Galus, Kosowski (62. Pawlik)
Już do przerwy gospodarze mogli wysoko prowadzić. Z licznych sytuacji wykorzystali tylko jedną po akcji Adamczyka, który wymanewrował obrońcę i posłał piłkę obok bramkarza. W 68. minucie zmiennik Pawlik podwyższył na 2-0. Chwilę potem do pustej bramki nie trafił Ł. Pactwa, któremu piłka podskoczyła na nierówności. Wydawało się, że Gromiec spokojnie dowiezie wygraną. Goście zdołali jednak odwrócić losy meczu. Najpierw Dębosz zgubił piłkę, przejął ją Błachut i dograł do Dobisza, a ten zdobył kontaktowego gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem Dobisz wbiegł w pole karne i został zatrzymany przez Księżarczyka. Sędzia odgwizdał karnego, pewnie wykorzystanego przez Niewidoka. Iskra w ostatnich sekundach uratowała więc cenny remis.
Janina Libiąż – Iskra Brzezinka 1-0 (0-0)
1-0 Chłopek (65)
Janina: Lis – Adamczyk, Sieczka, Cygan, Szkółka – Korba (60. Poznański), Kułaga, Przebinda, Grabowski – Chylaszek, Chłopek (90. Widlarz)
Gospodarze wreszcie wygrali, wlewając na zakończenie rundy nadzieję w serca kibiców. Trochę więcej z gry mieli libiążanie, choć kilka kontr przyjezdnych było bardzo groźnych. Decydująca dla losów meczu okazała się 65. minuta. Grabowski dograł do Chłopka, a ten w pełnym biegu pokonał bramkarza.
Na półmetku rozgrywek w tabeli prowadzą Beskidy (39 pkt), przed Marcówką (36 pkt). Libiąż jest szósty (28 pkt), Balin jedenasty (22 pkt), Gromiec dwunasty (20 pkt), a Kwaczała czternasta (17 pkt).

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 46 (709)
  • Data wydania: 16.11.05